PS VR2 zadebiutuje później niż sądzimy? Sony może przeczekać gorący okres

Gry (plotka)
1376V
PS VR 2
Iza Łęcka | 28.02.2022, 11:28

Japończycy podgrzewają atmosferę w temacie wirtualnej rzeczywistości - choć nowe gogle VR zostały przedstawione, nie poznaliśmy jeszcze kilku szczegółów, w tym najważniejszych dotyczących terminu premiery. Jeśli najnowszy przeciek okaże się trafiony, PlayStation VR2 może zadebiutować dopiero za kilkanaście miesięcy.

PS VR2 to jeden z tematów, który budzi coraz większe emocje wśród fanów wirtualnej rzeczywistości. Japoński producent może mówić o niezwykle intensywnym roku obfitującym w wiele głośnych pozycji, jednak nie zapomina także o swoim nowym sprzęcie. W ostatnich tygodniach poznaliśmy niektóre cechy charakterystyczne PlayStation VR 2, jednak kiedy przyjdzie czas na potwierdzenie premiery? Niektórzy twierdzą, że jeszcze sobie poczekamy...

Ostatnie ruchy Sony sugerowały, że przedsiębiorstwo małymi krokami zbliża się do rozbudowanej prezentacji oraz udostępnienia na rynku PS VR2. Tymczasem PSVR Without Parole, kanał działający na serwisie YouTube, w swoim najnowszym materiale przekazuje, że debiut sprzętu odbędzie się później niż moglibyśmy sądzić.

Dziennikarze PSVR Without Parole dotychczas publikowali informacje na temat urządzenia przed oficjalnymi pokazami. Według „kilku źródeł”  premiera PlayStation VR2 miałaby mieć miejsce dopiero w pierwszym kwartale 2023 roku. 

Oczywiście, jak dotąd wiadomość nie została potwierdzona – mając jednak na uwadze spore ograniczenia w produkcji i łańcuchach dostaw PS5, zrozumiałe jest, że Sony mogło zdecydować się, by nowe PlayStation VR zadebiutowało kilka miesięcy później. Stabilniejsza pozycja nowych konsol na rynku zwiększy potencjalną liczbę klientów decydujących się również na zakup nowych gogli do wirtualnej rzeczywistości. 

Przypomnijmy, że premierowe problemy nie ominęły pierwszego PS VR. Po wykupieniu wstępnej partii trzeba było czekać kilka tygodni, zanim kolejne egzemplarze znalazły się w sprzedaży. Nowy sprzęt najprawdopodobniej będzie się cieszył równie dużym, jak nie większym, zainteresowaniem.

Źródło: Gaminbolt

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper