PS VR2 w szczegółach. Sony otworzyło stronę i podsumowuje konkrety o next-genowych goglach VR

Gry
2841V
PS VR2
Wojciech Gruszczyk | 04.02.2022, 16:54

Sony przygotowało nową stronę prezentującą szczegóły PS VR2. Urządzenie zapewni między innymi ekrany 4K z HDR oraz zwiększony komfort podczas rozgrywki. Poznajcie informacje i przygotujcie się na nadciągającą premierę.

Sony przygotowuje się do pełnej prezentacji PlayStation VR2. Firma aktualnie zaprezentowała kontrolery oraz ujawniła pełną specyfikację, ale wciąż nie mogliśmy zobaczyć, jak tak naprawdę wyglądają nowe gogle VR od japońskiej korporacji.

„Ucieknij do światów, które wydają się naprawdę realne. Gra w wirtualnej rzeczywistości wykonuje ogromny, generacyjny skok naprzód”

Dzisiaj firma opublikowała stronę, na której wspomina o „następnej generacji rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości”. Sony chce zapewnić nowe wrażenia za pomocą „oszałamiającej grafiki 4K HDR” z przełomowymi nowymi kontrolerami i „definiującymi gatunki grami”. To wszystko jest możliwe dzięki „potędze PS5”.

Producent PlayStation zdradza najważniejsze cechy PS VR2 – gracze skorzystają z ekranów 4K HDR oraz poczują większy komfort. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że Japończycy potwierdzają także wykrywanie ruchu oczu oraz śledzenie gracza za pomocą gogli VR.

 • Ekran 4K HDR - Oglądaj zapierające dech w piersiach lokacje w wirtualnej rzeczywistości w niezwykle wysokiej jakości, dzięki grafice 4K High Dynamic Range i nawet 120fps – dwa ekrany OLED 2000x2040 zapewniają cztery razy większą rozdzielczość niż w przypadku oryginalnych gogli PlayStation®VR.
 • Zwiększony komfort - Ciesz się wygodnymi sesjami gry dzięki 110º polu widzenia, jasnej, dobrze wyważonej soczewce Fresnela i pokrętłu dostosowującemu soczewkę, które pozwala Ci regulować całość według własnych preferencji.
 • Namierzyłem ją! - Wchodź w interakcje na nowe, realistyczne sposoby – gogle PS VR2 wykrywają ruch Twoich oczu i pozwalają uzyskać lepszą odpowiedź emocjonalną oraz lepszą ekspresję podczas spotykania innych graczy online. Kamery śledzące oczy sprawdzają Twoją linię wzroku podczas celowania i rozglądania się, a zaawansowane techniki dołkowanego renderingu polepszają wrażenia graficzne poprzez dostosowywanie rozdzielczości i podkreślanie tego, na czym obecnie się koncentrujesz.
 • Śledzenie do środka i na zewnątrz - Zyskaj wolność gry, podczas gdy PlayStation VR2 śledzi Ciebie i Twoje kontrolery poprzez cztery kamery zamontowane w goglach. Twoje ruchy i kierunek, w którym patrzysz, są odwzorowywane w grze, bez konieczności użycia zewnętrznej kamery.
 • Efekty gogli - Poczuj subtelne, responsywne wibracje gogli w kluczowych momentach rozgrywki Generowane przez pojedynczy, wbudowany silniczek, wibracje te dodają inteligentny, namacalny element do immersji sensorycznej, występującej w trakcie gry. Wykryj podwyższone tętno swojej postaci w pełnych napięcia chwilach, pęd obiektów przelatujących blisko Twojej głowy albo przyspieszenie pojazdu po naciśnięciu pedału gazu.
 • Tempest 3D AudioTech - Otocz się niewiarygodnie realistycznymi pejzażami dźwiękowymi – dźwięk w grze dynamicznie dostosowuje się do Twojej pozycji i ruchów głowy. Wyczuj obecność postaci, kiedy ta szepcze Ci do ucha, znajduj znajomych i wrogów nasłuchując odgłosów ostrzału i kroków oraz poczuj przerażenie związane z zagrożeniem nadchodzącym z dowolnego kierunku.
 • Połączenie jednym przewodem - Wskocz prosto do nowych wirtualnych światów, korzystając z prostego, jednokablowego połączenia z przednim portem USB konsoli PlayStation 5. PlayStation VR2 instaluje się szybko i łatwo – po prostu podłącz i graj.

temp_name

Sony podsumowało także najważniejsze szczegóły o kontrolerze PlayStation VR2 Sense – jak wiadomo w przypadku PS VR nie zdecydowano się na opracowanie dedykowanych padów, a firma skorzystała z wcześniej wydanych „różdżek”. 

Tak prezentują się szczegóły PlayStation VR2 Sense:

 • Okrągły projekt - Chwyć za intuicyjny, nowy kontroler PS VR2 Sense i poczuj wolność ruchu oraz realistyczne, naturalne wrażenia z gry poprzez dobrze wyważony i ergonomiczny projekt. Skoncentruj się na wygodnym odkrywaniu świata gry, w którym obecnie się znajdujesz.
 • Wykrywanie dotyku palcem - Naturalnie wchodź w interakcje z elementami i otoczeniem gry, nawet gdy aktywnie nie naciskasz przycisku. Wykrywanie dotyku palcem pozwala kontrolerowi PS VR2 Sense odtwarzać naturalne ruchy i gesty. Teraz możesz sięgnąć i dotknąć wirtualnego świata.
 • Adaptacyjne efekty „Trigger” - Odczuj różne poziomy siły i napięcia, wchodząc w interakcje ze sprzętem i otoczeniem. Od naciągania coraz to bardziej napiętej cięciwy po miażdżenie przedmiotów gołymi rękami albo odczucie zacięcia broni w samym środku walki – adaptacyjne efekty „Trigger” łączą Cię fizycznie do działań na ekranie i zapewniają głębokie uczucie immersji.
 • Analogowe drążki i przyciski - Przejmij dodatkową kontrolę nad działaniami i sprzętem w grze, korzystając z tradycyjnych analogowych drążków i przycisków akcji, podzielonych na dwa kontrolery. Do dyspozycji masz też przycisk Options i Create. Oprócz adaptacyjnych efektów „Trigger”, oba kontrolery zawierają też przycisk „chwytu” do chwytania obiektów w grze.
 • Efekty dotykowe - Poczuj realistyczne, szczegółowe reakcje na Twoje działania w grze. Od subtelnych, precyzyjnych wibracji po intensywne pulsowanie, szereg wrażeń ze świata gry zostaje przeniesionych w Twoje ręce. Poczuj, jak to jest strzelać lub uderzać różnego rodzaju bronią, wytwarzać narzędzia, dotykać różnych tekstur w otoczeniu i podróżować po pofałdowanym terenie.
Źródło: Playstation

Komentarze (81)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper