Bethesda rezygnuje ze swojej platformy. Producent i wydawca stawia na Steam

Gry
2261V
Bethesda gry
Wojciech Gruszczyk | 22.02.2022, 16:46

Bethesda właśnie potwierdziła ważną wiadomość. Producent gier z serii Fallout oraz The Elder Scrolls postanowił zrezygnować ze swojej platformy Bethesda Launcher i skupi się na dostarczaniu gier na Steam.

Jeszce kilka lat temu wielu producentów i wydawców postawiło na swoje platformy, jednak od tego czasu część firm zdecydowała się zrezygnować z własnych propozycji lub wrzuca swoje gry także na serwery zewnętrznych sklepów. Bethesda właśnie dołączyła do tego grona.

„W tym roku żegnamy się z launcherem Bethesda.net. Chcielibyśmy podziękować za wasze wsparcie i zapewnić, że wszystkie gry są bezpieczne. Jeśli nie gracie w gry na PC przez launcher Bethesda.net, nic się nie zmienia. Dziękujemy za czytanie! Jeśli posiadacie gry w launcherze Bethesda.net, nie martwcie się. Na początku kwietnia będziecie mogli przenieść swoje gry i portfel na konto Steam. Więcej informacji na temat tego procesu znajdziecie poniżej”.

Bethesda stawia na Steam, więc gracze otrzymają możliwość migracji pozycji oraz zgromadzonych środków na platformę Valve. Korporacja podkreśla, że użytkownicy nie stracą swoich gier, a nawet większość stanów rozgrywki zostanie przeniesiona.

„Będziecie mieli mnóstwo czasu na zaplanowanie i rozpoczęcie migracji biblioteki Bethesda.net na konto Steam. Migracja na Steam dotyczy całej biblioteki gier i portfela – oznacza to, że nie stracicie niczego ze swojego konta Bethesda.net. Zapisane stany gry w większości zostaną przeniesione automatycznie, nieliczne trzeba będzie przenieść ręcznie”.

Korporacja potwierdziła, że migracja rozpocznie się na początku kwietnia – sytuacja nie jest łatwa, więc firma opracowała sesję pytań i odpowiedzi, by zaspokoić ciekawość graczy.

P: Jak będę grać w swoje gry?

O: Zachęcamy społeczność launchera Bethesda.net do kontynuowania zabawy na platformie Steam. Na początku kwietnia będziecie mogli przenieść swoją bibliotekę Bethesda.net na konto Steam. Wszystkie tytuły, które posiadacie w launcherze Bethesda.net będą dla was dostępne bezpłatnie na platformie Steam. Wasze zakupy zostaną przeniesione na konto Steam. Wiele zapisów również zostanie przeniesionych, jednak niektóre mogą wymagać ręcznego kopiowania. Więcej informacji na temat tego, które gry wymagają ręcznego kopiowania zapisów gry, znajdziecie we wpisie „Co się stanie z moimi postępami w grze i zapisanymi stanami gry?”.

 

P: Co się stanie z launcherem Bethesda.net?

O: DO maja będziecie mieli dostęp do launchera Bethesda.net i swoich gier. Począwszy od maja, gra i dostęp do gier przez launcher Bethesda.net będą niemożliwe.

 

P: Czy po przejściu na Steam potrzebne mi będzie konto Bethesda.net, skoro nie będę już używać launchera?

O: Tak. Wiele naszych gier i usług wciąż wymaga posiadania konta Bethesda.net. Pozwoli wam to zachować dostęp do usług Bethesda.net, w tym modów do gier, elementów w grach, takich jak skórki, czy informacji i newsów.

 

P: W przypadku gier, które posiadam w launcherze Bethesda.net, czy zyskam do nich dostęp na platformie Steam?

O: Tak. Konieczne będzie jedynie przeniesienie informacji z konta Bethesda.net na konto Steam. Po udostępnieniu procesu migracji na Steam, poinformujemy wszystkich i zaktualizujemy niniejszy dokument o link umożliwiający migrację. Należy zwrócić uwagę, że proces może zostać rozpoczęty w dowolnym momencie po jego udostępnieniu, ale w maju niemożliwa będzie już gra w zakupione gry poprzez launcher Bethesda.net. W maju nie stracicie dostępu do swojej biblioteki gier Bethesda.net, a jedynie możliwość gry poprzez launcher.

 

P: Co się stanie z moimi postępami w grze i zapisanymi stanami gry?

O: Jeśli zdecydujecie się przenieść bibliotekę Bethesda.net na konto Steam, dostarczymy wam instrukcję migracji postępów i zapisanych stanów gry na konto Steam, o ile będzie to możliwe, abyście mogli kontynuować grę. Niektóre zapisy przeniosą się automatycznie, inne trzeba będzie ręcznie skopiować do folderu Steam. Więcej informacji na temat ręcznego przenoszenia zapisanych stanów gry udostępnimy wkrótce. Obecnie spodziewamy się, że niemal wszystkie zapisy uda się przenieść automatycznie lub ręcznie, z wyjątkiem Wolfenstein: Youngblood, w którym przeniesienie zapisanych stanów gry jest obecnie niemożliwe. Środki w wirtualnej walucie i dodatki do gier, takie jak DLC i skórki, zostaną przeniesione automatycznie.

Wszystkie szczegóły dotyczące migracji oraz odpowiedzi na dodatkowe pytania znajdziecie na stronie Bethesdy.

Źródło: Bethesda

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper