Uncharted z kapitalnym startem w kinach. Film przewyższył prognozy

Filmy i seriale
1620V
Uncharted (2022)
Iza Łęcka | 21.02, 08:58

Sony ma kolejnego asa w rękawie? „Uncharted” w Tomem Hollandem w roli głównej może pochwalić się wysokim zainteresowaniem w czasie globalnej premiery. Już pierwsze wyniki z wybranych rynków sugerowały sukces widowiska.

W zeszłym tygodniu pochylaliśmy się nad wstępnymi rezultatami „Uncharted”, jednakże statystyki dotyczyły wyłącznie 15 rynków. W miniony weekend produkcja w reżyserii Rubena Fleischera została udostępniona globalnie i pomimo niekorzystnych recenzji krytyków filmowych, możemy mówić o ciepłym przyjęciu ze strony widzów.

Według analityków film w Stanach Zjednoczonych miał wygenerować 44,1 mln dolarów, jednakże po poniedziałkowych seansach przewiduje się wynik na poziomie 51 mln dolarów. Analogiczną sytuację obserwujemy również poza terenem USA, gdzie udało się przebić prognozy i zyskać 55,4 mln dolarów w 62 krajach.

„Uncharted” zarobiło już 132,2 mln dolarów, zatem mając na uwadze ciągle niepewną sytuację na świecie i budżet filmu sięgający 120 mln dolarów, Sony może pochwalić się zadowalającym startem Nathana Drake'a na wielkim ekranie. Zakończenie „Uncharted” sugeruje, że korporacja ma plany na przynajmniej dwa kolejne filmy, lecz aktualnie nie przedstawiono oficjalnego stanowiska wytwórni.

Przeczytajcie naszą recenzję „Uncharted”.

Źródło: Filmożercy

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper