Uncharted zaliczyło dobry start. Gracze nie przejmują się słabymi recenzjami filmu

Filmy i seriale
2265V
Uncharted Tom Holland
Iza Łęcka | 15.02, 08:14

„Uncharted” trafi do kin w wielu krajach dopiero w najbliższy piątek, jednakże niedawno doszło do premiery na 15 rynkach. Choć pierwsze recenzje nie napawają optymizmem, widowisko z Tomem Hollandem w roli głównej zanotowało całkiem pokaźny start.

Stworzenie dobrej adaptacji gry nie jest łatwe, a przygoda Nathana Drake'a przeniesiona do nowego medium jest tego dobrym przykładem. W weekend publikowane były pierwsze recenzje filmu, które dają jasno do zrozumienia, że propozycja nie będzie najmocniejszą historią nakręconą z myślą o fanach gier. Obecnie tytuł zebrał 51% poleceń krytyków na Rotten Tomatoes, natomiast średnia ocen na serwisie Metacritic wynosi 42%.

„Uncharted” to pierwszy pełnometrażowy film PlayStation Productions, który aktualnie jest dostępny na 15 rynkach, a w premierowy weekend wygenerował 21,5 mln dolarów – w tym aż 6,4 miliona dolarów w Wielkiej Brytanii, 4,5 miliona dolarów w Rosji i 3,5 miliona dolarów w Hiszpanii.

Co ciekawe, opowieść poświęcona losom młodego poszukiwacza skarbów bije swoją popularnością ostatnie widowiska MCU i może pochwalić się lepszym startem niż „Eternals” (wzrost o 12%), „Czarna Wdowa” (+18%) oraz „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” (+21%).

Dopiero 18 lutego możemy liczyć na debiut „Uncharted” między innymi w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Brazylii, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Meksyku oraz Korei Południowej. Jak wskazuje portal Variety budżet filmu wyniósł około 120 mln dolarów.

Źródło: VGC

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper