Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.07.2014 10:13
"Darmowa" gra Kim Kardashian zarobi 200 mln dolarów w pół roku
1978V

"Darmowa" gra Kim Kardashian zarobi 200 mln dolarów w pół roku

Gry "casualowe" rozwijają się lepiej, niż kiedykolwiek. Głównie za sprawą lawinowej popularności smarftfonów. Jednym z ostatnich komercyjnych hiciorów jest Kim Kardashian: Hollywood, które wg analityków rynkowych zarobi w pół roku 200 mln dolarów.

Doug Creutz w rozmowie z Bloombergiem prognozuje, że Kim Kardashian: Hollywood zarobi 200 mln dolarów przez pół roku dzięki samym mikrotransakcjom przeprowadzanym w grze. Na co ludzie wydają tyle pieniędzy podczas zabawy przy tym bardzo prostym tytule? Oczywiście na ciuchy dla tytułowej bohaterki, która wcześniej wsławiła się jako gwiazda telewizyjnego reality show. Gra jest swego rodzaju "symulacją" luksusowego stylu życia hollywoodzkich gwiazd. Można w niej uczestniczyć w sesjach fotograficznych, przyjęciach czy wchodzić w romanse z innymi celebrytami.

Na App Store Kim Kardashian: Hollywood, wydane w czerwcu, zajmuje aktualnie drugie miejsce w rankingu tytułów free-to-play (na pierwszym uplasowało się Guess the Emoji). Również na Google Store gra może pochwalić się milionami użytkowników.

Poniżej znajdziecie trochę gameplayu z rzeczonej produkcji.

źródło

Tagi: