Horizon Forbidden West na porównaniach. Zobaczcie gameplay z PS5 i PS4

Gry
2264V
Horiozn Forbidden West art
Iza Łęcka | 14.02.2022, 09:58

Pojawiły się pierwsze recenzje Horizon Forbidden West, które potwierdzają jakość najnowszej gry przygotowanej przez deweloperów z PlayStation Studios. Na PS5 i PS4 zmierza kolejna efektownie wyglądająca pozycja.

Pierwotnie Horizon Forbidden West zostało zapowiedziane wyłącznie na PlayStation 5, jednakże włodarze Sony zmienili plany i zdecydowali się zaoferować najnowszą przygodę Aloy szerszemu gronu odbiorców, czyli również użytkownikom PlayStation 4 – premiera produkcji odbędzie się już w tym tygodniu.

Przez wiele miesięcy materiały promujące Horizon Forbidden West przedstawiały jakość i oprawę wersji opracowanej na PlayStation 5, jednakże pod koniec kampanii marketingowej otrzymaliśmy możliwość sprawdzenia kilku ujęć w edycji na poprzednią generację. Obecnie przyjrzyjmy się przygotowanym filmikom zestawiającym propozycję z dwóch japońskich konsol.

Najnowsza opowieść poświęcona Aloy na dwóch generacjach odznacza się solidną jakością, a studio Guerrilla Games dopracowało przygodę w wielu aspektach i zgodnie z zapowiedziami wykorzystało potencjał obu sprzętów. Czas ładowania rozgrywki na PS5 jest 7 razy krótszy, jakość tekstur jest nieco lepsza na nowszym urządzeniu Sony, wrażenia podkręca wykorzystanie możliwości pada DualSense, cieniowanie wygląda bardziej realistycznie, jednakże tryb FPS na PS5 odznacza się nieco gorszymi odbiciami, odległością rysowania i filtrowaniem anizotropowym.

"Horizon Forbidden West to gra stworzona z myślą o PS4, co gwarantuje znakomitą wydajność na tej platformie. Jednak usprawnienia zastosowane w PS5 sprawiają, że gra wygląda świetnie, znacznie lepiej niż zwykle w tego typu oldgenowych portach".

Przeczytajcie naszą recenzję Horizon Forbidden West.

 

 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Horizon Forbidden West.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (124)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper