Red Dead Redemption 2 z efektownym wynikiem. Rockstar ma w garści kolejny diament

Gry
2660V
RDR 2
Iza Łęcka | 08.02.2022, 09:09

Take-Two może pochwalić się nie tylko znakomitymi rezultatami serii GTA, która odhacza kolejne miliony sprzedanych kopii. Również przygoda na Dzikim Zachodzie cieszy się ogromną popularnością wśród graczy.

Podczas panelu poświęconego wynikom finansowym za ostatni kwartał amerykański wydawca zaprezentował stan swoich IP – seria GTA sprzedała się w ilości ponad 370 mln kopii, a włodarze przedsiębiorstwa mają ogromne plany związane z jakością Grand Theft Auto 6.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie samym GTA jednak gracz żyje, co jasno pokazują ostatnie rezultaty Red Dead Redemption 2. Choć od premiery ostatniej części minęło już trochę czasu, pozycja pozostaje w kręgu zainteresowań odbiorców. Zgodnie z najnowszym raportem klimatyczny tytuł został kupiony w liczbie ponad 43 mln egzemplarzy. Take-Two ogłosiło również, że łączna sprzedaż serii przekroczyła 65 mln sztuk na całym świecie.

Dobra passa trwa jednak dość długo, szczególnie na amerykańskim rynku. Jak wskazują dane NPD Group, odsłona poświęcona poczynaniom Arthura Morgana i gangu Dutcha van der Lindego była drugim najlepiej sprzedającym się tytułem w USA w ciągu ostatnich trzech lat, biorąc pod uwagę wynik w dolarach.

Szkoda, że Rockstar nie dzieli się planami dotyczącymi historii na Dzikim Zachodzie. Swego czasu pojawiły się plotki dotyczące remake'u tytułu z 2010 roku – fanom zatem pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

temp_name

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Red Dead Redemption 2.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (73)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper