GTA The Trilogy The Definitive Edition „znacznie przekroczyło oczekiwania”. Znamy wynik kolekcji i serii GTA

Gry
3044V
GTA The Trilogy The Definitive Edition
Iza Łęcka | 08.02.2022, 07:00

Entuzjaści Grand Theft Auto nie zawiedli – choć GTA The Trilogy The Definitive Edition w dniu debiutu nie odznaczało się należytą jakością (mówiąc najdelikatniej), gracze ochoczo sięgnęli po odświeżony pakiet. Take-Two potwierdziło wyniki całego uniwersum.

W listopadzie zeszłego roku odbyła się premiera zestawu trzech gier składających się z Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas. Kolekcja była niezwykle wyczekiwana przez fanów pozycji, jednak studio Grove Street Games zajmujące się produkcjami nie wywiązało się z zadania. Tytuły wyglądały źle i działały jeszcze gorzej, lecz pomimo wszelkich błędów i niedoróbek możemy mówić o sporym sukcesie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas spotkania z inwestorami Take-Two przekazało wynik całej serii Grand Theft Auto – gracze kupili już ponad 370 mln egzemplarzy gier należących do IP, natomiast GTA 5 sprzedało się już w liczbie ponad 160 mln sztuk (+5 mln od ostatniego raportu finansowego).

W poprzednim kwartale wydawca informował o 355 mln kopii dla Grand Theft Auto, zatem szybko możemy policzyć, że klienci wybierali nie tylko piątą, oficjalną odsłonę serii, ale również sięgnęli po 10 mln sztuk GTA The Trilogy The Definitive Edition. Należy jednak zaznaczyć, że Take-Two nie ujawniło konkretnego rezultatu zestawu.

Potwierdzono, że GTA The Trilogy The Definitive Edition „znacznie przekroczyło” oczekiwania wydawcy. Strauss Zelnick podkreślił, że pakiet otrzyma kolejne ulepszenia:

„Mamy pewne problemy z jakością. Staraliśmy się je rozwiązać. Nadchodzi ich więcej, a my czujemy się bardzo dobrze z tym, jak tytuł poradził sobie komercyjnie. Myślę, że początkowo wszyscy byliśmy nieco rozczarowani jakością. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że większość z tych problemów została rozwiązana. Jest jeszcze więcej pracy do wykonania”.

temp_name

Źródło: VGC

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper