Sony oferuje pracownikom Bungie majątek. Firma chce mieć pewność, że twórcy nie odejdą po przejęciu

News
1506V
Bungie x Sony
Wojciech Gruszczyk | 03.02, 15:01

Kupienie Bungie to dopiero początek. Sony musi mieć pewność, że pracownicy odpowiedzialni za markę Destiny nie zdecydują się odejść ze studia, więc firma przygotowała dużą gratyfikację dla deweloperów, by mieć pewność, że zespół będzie pracował dla PlayStation.

Sony zapowiedziało chęć przejęcie Bungie, jednak jak wspomniał Hermen Hulst – firma musi teraz zadbać, by transakcja została pomyślnie zakończona. Kupienie tak dużego studia jest jednak dopiero początkiem i najnowszy raport finansowy potwierdza, że choć japońska korporacja przygotowała 3,6 mld dolarów na wykupienie deweloperów, to jednak duża część z tej kwoty trafi do między innymi pracowników.

Producent PlayStation 5 potwierdził, że 1,2 mld dolarów z kwoty, która została zabezpieczona na kupienie Bungie zostanie wykorzystana na „odroczone płatności dla akcjonariuszy pracowników uwarunkowane ich dalszym zatrudnieniem oraz inne zachęty do zatrzymania pracowników”.

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, jednak zrozumiała, ponieważ systematycznie w naszej branży słyszymy o problemach ze znalezieniem dobrych specjalistów. Firmy próbują wyłapywać niektóre talenty, ale Sony przejmując całe studio chce mieć pewność, że zespół (ponad 900 pracowników) będzie gotowy do realizowania kolejnych misji.

Warto przypomnieć, że według przedstawionych informacji, Bungie nadal będzie w pewien sposób niezależne i ma pracować nad produkcjami na wiele platform. Twórcy będą dalej rozwijać Destiny.

Sony i Bungie przejęcie

Źródło: eurogamer.net

Komentarze (63)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper