Star Wars Eclipse inspirowane The Last of Us? Pojawiają się nowe doniesienia dotyczące gry

Gry (plotka)
1356V
Star Wars Eclipse
Iza Łęcka | 31.01.2022, 08:56

Quantic Dream rozwija swoją pierwszą produkcję osadzoną w świecie Gwiezdnych wojen – pomimo wczesnego etapu prac od ponad miesiąca mamy okazję poznać następne szczegóły dotyczące Star Wars Eclipse. Tytuł jest kreowany w dwóch zespołach, gdyż deweloperzy stawiają na ambitną i rozbudowaną pozycję.

Star Wars Eclipse zostało zapowiedziane na ubiegłorocznym The Game Awards, ale tydzień przed pokazem pierwszą grafikę z gry przedstawił AccountNGT – użytkownik Twittera najwyraźniej posiada kontakt z pracownikami Quantic Dream i chętnie dzieli się zakulisowymi informacjami na temat projektów studia.

Jego zdaniem Star Wars Eclipse jest rozwijane przez dwa zespoły. Oddział z Paryża skupia się na „sekwencjach filmowych, historii, projektach poziomów” oraz silniku gry, natomiast w Montrealu są tworzone elementy sieciowe, które zostaną zaimplementowane do produkcji.

Prace nad Star Wars Eclipse prawdopodobnie rozpoczęły się na początku 2021 roku, ale scenariusz wciąż powstaje. Ekipa w Montrealu miałaby rozwijać prototyp rozgrywki, który jest mocno inspirowany The Last of Us od Naughty Dog.

Insider kolejny raz podkreślił, że rozwój gry jest skomplikowany, ponieważ deweloperzy byli zmuszeni dodać wiele funkcji do silnika, a niektóre zostały zmienione lub rozbudowane. Propozycja będzie się odznaczać nieliniową fabułą i większą liczbą grywalnych postaci niż w jakiejkolwiek innej opowieści Quantic Dream.

Walka Star Wars Eclipse ma przypominać Star Wars Jedi Fallen Order, jednakże pod względem rozgrywki i fabuły twórcy czerpią garściami ze wspomnianego dzieła Naughty Dog.

Źródło: VGC

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper