Halo Infinite to „największa premiera w historii Halo”. Znamy dokładny wynik strzelanki i Forzy Horizon 5

News
1232V
Halo wyniki (20 mln)
Iza Łęcka | 26.01, 09:53

Amerykanie pochwalili się rezultatami swoich dwóch ubiegłorocznych hitów. Halo Infinite oraz Forza Horizon 5 cieszą się ogromnym zainteresowaniem, na co bezsprzecznie wpływa nie tylko popularność marki, ale przyjęty model dystrybucji. Shooter 343 Industries może się poszczycić nie lada osiągnięciem.

W zeszłym roku Xbox Game Studios udostępniło szereg obiecujących gier, spośród których Halo Infinite oraz Forza Horizon 5 cieszyły się największą popularnością. W trakcie prezentacji raportu finansowego za ostatni kwartał nie można było pominąć również wyników ostatnich produkcji.

Halo Infinite zadebiutowało oficjalnie w grudniu i obecnie zgromadziło ponad 20 mln graczy, natomiast Forzę Horizon 5 sprawdziło już ponad 18 mln entuzjastów wyścigów. Premiera pozycji 343 Industries jest szczególnym sukcesem.

„Z ponad 20 milionami Spartan, którzy dołączyli do nas do tej pory, z radością ogłaszamy, że #HaloInfinite to największa premiera w historii serii Halo!

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do nas na kolejnym etapie tej wspaniałej podróży”.

Na spotkaniu z inwestorami pozytywną wiadomość przekazał Satya Nadella. Dyrektor generalny Microsoftu podkreślił, że tak huczne przyjęcie tytułów jest konsekwencją dobrych decyzji i odpowiedniego modelu biznesowego:

„W tym kwartale odnotowaliśmy rekordowe zaangażowanie, jak również przychody. Game Pass ma ponad 25 milionów subskrybentów na PC i konsolach”.

„W te święta wydaliśmy nowe tytuły AAA, które zebrały świetne recenzje i cieszyły się rekordową popularnością. 18 milionów graczy zagrało w Forza Horizon 5, a ponad 20 milionów zagrało w Halo Infinite, co czyni tę premierę największą w historii Halo”.

Należy pamiętać, że wyścigi Playground Games i kampania pozycji 343 Industries są dostępne od dnia debiutu w ofercie Xbox Game Pass, natomiast tryb multiplayer nowego Halo został zaoferowany graczom za darmo (free-2-play).

Źródło: VGC

Komentarze (128)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych