PS5 otrzymało nową funkcję. Sony bez wcześniejszych zapowiedzi umożliwia zarządzanie materiałami

News
5627V
PS5 nowa funkcja - automatyczne przesyłanie materiałów (grafika)
Iza Łęcka | 26.01, 07:41

Japoński producent nie zdecydował się na oficjalne ogłoszenie dotyczące nowej opcji przygotowanej dla PS5, tymczasem pierwsi gracze już w nocy otrzymali informację o możliwości automatycznego przesyłania materiałów z konsoli na aplikację.

Sony uruchomiło funkcję, dzięki której sympatycy konsolowej rozgrywki mogą automatycznie przeglądać i pobierać klipy opracowane na PlayStation 5 bezpośrednio na urządzenia mobilne. Propozycja działa wyłącznie na najnowszej konsoli i umożliwia przerzucanie maksymalnie 3-minutowych materiałów o rozdzielczości 1080p.

Warto jednak zauważyć, że wcześniej przygotowane zdjęcia i fragmenty rozgrywki nie skorzystają z nowej dogodności, ponieważ opcja uwzględnia tylko pliki powstałe po jej włączeniu. W dodatku użytkownicy nie mogą obecnie ręcznie wybierać, co chcą przerzucić na poszczególne sprzęty – „Captures on PlayStation App” automatycznie przesyła wszystko.

Gracze zainteresowani nowością muszą włączyć opcję na PlayStation 5 i w aplikacji PlayStation.

„Sony w końcu dodało możliwość przeglądania i pobierania zrzutów ekranu oraz klipów bezpośrednio z aplikacji PlayStation! #PS5”

Wprowadzona opcja najpewniej zainteresuje klientów PS5, którzy chętnie dzielą się screenami, jak również fragmentami rozgrywki w mediach społecznościowych, a automatyczne przerzucanie ujęć jest pewnym udogodnieniem.

Funkcjonalność była dotychczas testowana w Kanadzie oraz Japonii, natomiast w nocy została udostępniona kolejnym grupom odbiorców w Stanach Zjednoczonych. Wydaje się jak najbardziej prawdopodobne, że już niebawem także europejscy gracze ją sprawdzą. 

PS5 nowa funkcja - automatyczne przesyłanie materiałów

Źródło: Okami13_

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych