Bobby Kotick planował przejąć PC Gamer i Kotaku? Szef chciał zadbać o pozytywne teksty o Activison Blizzard

Gry (plotka)
1084V
Bobby Kotick
Wojciech Gruszczyk | 19.01.2022, 16:39

Pojawiają się kolejne ekscytujące informacje dotyczące przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Według najnowszego raportu – Bobby Kotick przed wybraniem oferty Phila Spencera chciał kupić duże redakcje, by zadbać o szereg pozytywnych tekstów dotyczących jego korporacji.

Dziennikarze Wall Street Journal zdradzają następne szczegóły dotyczące aktualnej sytuacji w Activision Blizzard. Zdaniem redakcji Bobby Kotick wpadł na ciekawy pomysł – chciał przejąć kilka dużych redakcji, by za pomocą pracowników przygotować masę pozytywnych tekstów na temat własnej firmy.

„Pan Kotick był chętny do zmiany publicznej narracji na temat firmy, a w ostatnich tygodniach zasugerował Activision Blizzard dokonać pewnego rodzaju przejęcia, w tym publikacji gamingowo-handlowych, takich jak Kotaku i PC Gamer”.

Informacje pochodzą od osób „zaznajomionych ze sprawą”, jednak tak jak mogliśmy się spodziewać – rzecznik Activision zaprzecza tej informacji.

Jest to ciekawe biorąc pod uwagę, że w ostatnich miesiącach pojawiło się wiele negatywnej prasy dotyczącej działań Activision Blizzard oraz samego dyrektora generalnego. Jak wiemy w taki sposób można łatwo zadbać o odpowiednie teksty, by przykładowo przedstawić swoją wersję wydarzeń.

Warto przypomnieć, że Bobby Kotick ma otrzymać setki milionów za odejście z Activision Blizzard.

Źródło: VGC

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper