Patryk Jankowski Patryk Jankowski 28.04.2014 16:08
Satoru Iwata - Nintendo może robić co tylko zechce, nie tylko gry wideo
639V

Satoru Iwata - Nintendo może robić co tylko zechce, nie tylko gry wideo

Satoru Iwata udzielił ostatnio ciekawego wywiadu, który przetłumaczyła redakcja serwisu Computer Video Games. Prezes i dyrektor generalny giganta z Kioto wyznał, iż Nintendo nie jest zmuszone pracować tylko nad grami wideo, firma może robić co tylko zechce, aby sprawiać przyjemność swoim klientom.

Satoru Iwata, prezydent i dyrektor generalny firmy Nintendo, udzielił ostatnio ciekawego wywiadu redakcji Diamond.jp, gdzie wyraził swoją opinię na temat branży gier wideo. Jego zdaniem gry wideo są tylko częścią planu BigN na rozwój firmy i dostarczanie rozrywki klientom. Iwata uważa, że zadaniem giganta z Kioto jest dostarczanie wysokiej jakości produktów, które wpłyną bezpośrednio na standard życia klienta. 

''Wielu pracowników naszej firmy uważa, że zajmujemy się w znacznym stopniu tylko grami wideo. Nie możemy zmieniać podejścia do branży gier wideo, ale chciałbym tylko potwierdzić, iż Nintendo jest w stanie zajmować się czymkolwiek chce, celem dostarczania naszym klientom rozrywki. To właśnie rozrywka i polepszanie standardów życia naszej społeczności jest celem koncernu.''

Na dzień dzisiejszy nie wiele wiemy na temat planów Nintendo dotyczących wielkich zapowiedzi na rok 2014. Jednakże polecam przejrzeć ostatni Ninetndo Express, gdzie zbieramy najciekawsze doniesienia z obozu Kioto. Miejmy nadzieję, że firma wyłoży karty na stół podczas tegorocznych targów w Los Angeles. Oby słowa Iwaty nie były zwiastunem oddania pola w branży gier wideo Sony i Microsoftowi.

Tagi: