Patryk Jankowski Patryk Jankowski 18.04.2014 14:02
Dragon Age: Inquisition - polowania, zbieranie ziół i inne ciekawostki na temat gry
1213V

Dragon Age: Inquisition - polowania, zbieranie ziół i inne ciekawostki na temat gry

Wyciekły nowe ciekawostki na temat Dragon Age: Inquisition, którymi twórcy podzielili się z prasą podczas tegorocznej imprezy PAX East w Bostonie. Przed wszystkim poznaliśmy imiona dwóch kolejnych bohaterów, którzy powrócą w części trzeciej. 

W ostatnim okresie dowiedzieliśmy się całkiem sporo na temat gry Dragon Age: Inquisition, nad którą pracuje studio BioWare. Wiemy już, że scenariusz gry oparty będzie o dziewięciu, grywalnych bohaterów. Autorzy gry podzielili się z nami również informacjami na temat relacji interpersonalnych pomiędzy uczestnikami historii. Czego jeszcze możemy spodziewać się po trzeciej odsłonie serii?

W trakcie panelu dyskusyjnego (PAX East) autorzy gry ujawnili dwie kolejne postaci, które trafią do gry. Najprawdopodobniej będą nimi Szary Strażnik, jak również Hawk. Całkiem możliwe, że w grze pojawi się również Flemeth, a także co najmniej jedna postać z książkowej wersji Dragon Age: Asunder.

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę i Królestwo Pustki, a więc miejsce, z którego pochodzi wszelka magia, moc i demony, to gracz będzie mógł udać się w jego szczeliny. Autorzy gry zapowiadają, iż dana nam będzie możliwość zamknięcia szczeliny, jednakże dosyć rzadko.

Bardzo ciekawym elementem rozgrywki mają być polowania. Rozmawiamy oczywiście o polowaniu na zwierzęta, dzięki którym uzyskamy pewne surowce. Podczas zwiedzania środowiska gry będziemy mogli zbierać zioła. Zasoby tych ostatnich mają być jednak mocno ograniczone, co zmusi graczy do oszczędzania.

Dragon Age: Inquisition jest budowane w oparciu o silnik Frostbite. Tytuł trafi na PlayStation 3, Xboksa 360, komputery osobiste, jak również konsole nowej generacji. Więcej informacji już wkrótce!

 

Tagi: bioware dragon age dragon age: inquisition