Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.03.2014 12:29
Szef Microsoft Studios mówi o technologii VR, chwali Sony i Oculus
1881V

Szef Microsoft Studios mówi o technologii VR, chwali Sony i Oculus

Mamy dalszy ciąg tematu headsetów VR. Choć gigant z Redmond nie ujawnił nic nowego w temacie wirtualnej rzeczywistości na GDC 2014, to mimo wszystko wygląda na to, że amerykańska firma jest mocno zainteresowana nowym hardwarem.

W trakcie konferencji Microsoftu na Game Developers Conference, Phil Spencer powiedział, że technologia VR jest "czymś naprawdę interesującym".
 

"Myślę, że ta technologia jest naprawdę interesująca; to coś co rozważamy od dłuższego czasu".


Spencer niestety nie potwierdził, czy Microsoft dłubie nad swoim własnym hełmem VR. Na takie rewelacje musimy zapewne poczekać do targów E3 2014. Szef Microsoft Studios podkreślił jednak, że w projektach Oculus i Sony "skrywa się potencjał".
 

"Sony wykonało naprawdę dobrą robotę, prezentując Project Morpheus i rozmawiając ze społecznością deweloperów. Patrząc na Oculusa i Morpheusa - biorąc pod uwagę ich wykorzystanie w grach - sądzę, że skrywa się w tym prawdziwy potencjał".

 

Na deser proponujemy kilka zdjęć prezentujących Project Morpheus (headset VR Sony), wraz z kawałkiem gameplayu z EVE: Valkyrie, które ma być - obok Thief - pierwszym tytułem kompatybilnym z rzeczonym urządzeniem.

 

Tagi: eve valkyrie oculus rift