Roger Żochowski Roger Żochowski 17.03.2014 13:37
Masowe i permanentne bany w Call of Duty - szykuje się gruba afera
1971V

Masowe i permanentne bany w Call of Duty - szykuje się gruba afera

W Sieci pojawiają się kolejne informacje o masowej i permanentnej fali banów w Call of Duty: Ghosts, które skierowane są głównie w stronę posiadaczy PlayStation 3 i PlayStation 4. Użytkownicy lamentują i pytają dlaczego, a Activision wskazuje im wyjściowe drzwi. 

O ile banowanie oszustów to rzecz niezbędna i należy popierać takie działania, tak w tym konkretnym przypadku coś chyba poszło nie tak. Na wielu forach i serwisach internetowych pojawiają się posty graczy, którzy zarzekają się, że nic złego nie zrobili, a mimo to dostali blokadę. Mówi się już wręcz o masowej fali banów, które nie mają wiele wspólnego z eliminowaniem oszustów.
 
Acvtivision banuje bowiem wszystkich graczy, którzy ciorają na zhakowanym lobby, nawet jeśli ci logując się do gry trafią tam przypadkowo nie mając o tym zielonego pojęcia. Jak donosi jeden z użytkowników:
 
Konta moje i mojego syna zostały zablokowane. Cała konsola dostała bana na grę. Uważam, że jeśli zostaliśmy zbanowani przez to, że graliśmy na niewłaściwym lobby nie wiedząc o tym, blokada bez możliwości wyjaśnienia sytuacji jest niestosowna
 
A takich postów choćby na serwisie Reddit jest znacznie więcej. Gracze, którzy mieli nadzieję na szybką reakcję Activision będą zawiedzeni, bowiem wydawca wydał krótki i dość jednoznaczny komunikat.
 
Wszelkie zakazy są ostateczne i nie ulegną cofnięciu. Nie zamierzamy też udostępniać żadnych dodatkowych informacji lub szczegółów dotyczących banów, 
 
Widać walka z oszustami wymaga też czasem ofiar. Pytanie czy taki sfrustrowany użytkownik kupi za rok kolejną część serii? 

Tagi: Activision call of duty: ghosts