Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.03.2014 11:49
PlayStation Now - na ile dni "wypożyczymy" gry poprzez TV lub tablet?
1388V

PlayStation Now - na ile dni "wypożyczymy" gry poprzez TV lub tablet?

Tydzień temu poznaliśmy ceny gier w usłudze PlayStation Now, której wstępna wersja jest aktualnie testowana przez Sony. Dzisiaj dowiadujemy się czegoś więcej na temat możliwości "wypożyczania" rzeczonych produkcji.

Sony zaprojektowało PlayStation Now w taki sposób, by każdy właściciel tabletu lub telewizora Sony Bravia mógł bawić się przy tytułach konsolowych, wyposażając się tylko w kontroler DualShock. Taka przyjemność będzie oczywiście kosztować. Spekulowaliśmy wcześniej, że być może konieczne będzie uiszczanie miesięcznego abonamentu. Okazuje się jednak, że Sony postawi raczej na opcję "wypożyczania" gier, za co zapłacimy za każdym razem oddzielnie.

Kilku graczy zauważyło, że pod Catherine, dostępnym na amerykańskim PlayStation Store, pojawiła się opcja wypożyczenia gry na 1, 7 lub 30 dni. Oczywiście funkcja nie została jeszcze aktywowana, ale to ważna wskazówka dla graczy chcących poznać formułę działania PS Now.

Wiadomo, że zaraz po uruchomieniu usługi PlayStation Now możliwe będzie granie tylko w tytuły z PS3 na PS3, PS4 i PS Vita. Niedługo później Sony zamierza jednak umożliwić rozgrywkę również poprzez Bravia TV i inny hardware (m.in. tablety). Wg pogłosek PS Now może zostać włączone w USA już latem 2014 r. Spekuluje się, że Europa poczeka jednak na PS Now aż do pierwszego kwartału 2015 r.

Tagi: playstation 4 playstation now Sony