Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 06.03.2014 22:59
Jack Tretton odchodzi z Sony Computer Entertainment
1378V

Jack Tretton odchodzi z Sony Computer Entertainment

Jak poinformował japoński koncern w wydanym dzisiaj niespodziewanie oświadczeniu prasowym, Jack Tretton, który piastował do tej pory funkcję szefa amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment, wraz z końcem marca opuści firmę, którą współtworzył od blisko 20 lat.

Oświadczenie przypomina o zasługach Trettona, zwłaszcza o tak chlubnych epizodach jak niepobita do dzisiaj sprzedaż PlayStation 2 czy rekordowy start PlayStation 4, które "osiągnęło pozycję lidera rynku w Ameryce i na świecie". Powód odejścia nie został podany do publicznej wiadomości, jednak wykluczyć można chyba kwestie czysto osobiste. Tretton w cytowanej wypowiedzi wspomina bowiem o rozpoczęciu kolejnego etapu w swojej karierze.

Miejsce Trettona zajmie Shawn Layden, dotychczas v-ce szef Sony Network Entertainment International do którego przeszedł właśnie z SCE. "SCEA stawia sobie za cel dostarczenie przełomowych doznań inspirujących rzesze graczy (...). Jak pokazuje każdego dnia PS4, nigdy nie było lepszego czasu, by stać się częścią społeczności PlayStation", stwierdził cytowany w tym samym oświadczeniu nowy szef amerykańskiego SCE.

Tagi: playstation Sony Computer Entertainment