Premiera PS4 w Polsce - dantejskie sceny w sklepach, relacja z premierowego eventu!

Gry
25218V
Premiera PS4 w Polsce - dantejskie sceny w sklepach, relacja z premierowego eventu!
Bartosz Dawidowski | 29.11.2013, 13:18

Kilka tygodni temu donosiliśmy o plotkach na temat niewielkiej ilości konsol PlayStation 4, które dostępne będą w dniu premiery hardware'u na naszym rynku. Niestety pesymistyczne prognozy okazały się prawdziwe.

Konsol na polskim rynku jest w tej chwili tak mała ilość, że w momencie otwarcia niektórych sklepów panowała atmosfera, którą można porównać jedynie do emeryckich batalii o flanelowe koce w dyskontowych promocjach. W kolejkach zbierało się po kilkadziesiąt osób, a sklepy posiadały na stanie najczęściej tylko kilka lub kilkanaście egzemplarzy PlayStation 4, które nie zostały wcześniej zarezerwowane. Warto jednak podkreślić, że osoby, które kupiły preordery nie miały większych problemów z dostępnością i odbiorem PS4. 


Pattro, jeden z naszych czytelników, umieścił w Sieci kilka filmików, obrazujących narastające napięcie i szaleńczy sprint po konsole w jednym z poznańskich sklepów. Butcher odbierając swój preorder w Warszawie również natrafił na "ciekawą" sytuację. W Arkadii doszło do małej bijatyki. Do jednego faceta z dzieckiem - wyraźnie zdenerwowanego, że nie załapał się na PS4 - starsze panie wzywały policje. 


 


 

Nasi czytelnicy z różnych stron Polski zgłaszają ten sam problem - brak PlayStation 4 w sklepach. Jeśli jakiekolwiek sztuki dotarły do sprzedawców, to rozchodziły się dosłownie w kilkadziesiąt sekund po otwarciu placówek. Wygląda w związku z tym na to, że spora część osób będzie musiała chyba zaczekać z zakupami do połowy grudnia - w tym czasie spodziewamy się większych dostaw PS4 do rodzimych sklepów.

Przy okazji warto wspomnieć o warszawskiej premierze PS4, którą zorganizowano naprawdę znakomicie. Całość odbyła się w klubie Centralny Basen Artystyczny. Na imprezie nie zabrakło celebrytów - można było natknąć się na Adama Małysza, Dawida Podsiadło, Michała Figurskiego czy Jarosława Boberka. Podczas wydarzenia o muzykę zadbał DJ Adamus; nie zabrakło pokazów artystycznych, laserowych i strefy dla graczy, gdzie można było zagrać w premierowe produkcje dostępne na PS4. W galerii możecie zobaczyć zdjęcia z imprezy. Jak Wam poszły "łowy"? Zdobyliście już PlayStation 4, czekacie cierpliwie z zakupem czy kompletnie olewacie temat?

Źródło: własne

Komentarze (259)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper