Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.11.2013 09:31
I Love Last Gen - dziennikarze wspominają PS3, X360 oraz Wii
1097V

I Love Last Gen - dziennikarze wspominają PS3, X360 oraz Wii

Redakcja GameTrailers zaprosiła dziennikarzy z kilku znanych serwisów i grup (m.in. Polygon, Mega64 i Machinima), by podzielili się wspomnieniami dotyczącymi PlayStation 3, Xbox 360 i Wii. Materiał wideo z tego spotkania znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Ekipa zebrana w redakcji GameTrailers zaczyna od wspomnień związanych z odsłonięciem PlayStation 3. Niedługo po tym wydarzeniu okazało się, że podkoloryzowano sporo rzeczywistość – nowe Killzone i MotorStorm nie wyglądały tak dobrze, jak na filmikach. Powód był prosty - trailery korzystały z prerenderowanego materiału.

Po PS3 dziennikarze biorą pod lupę odsłonięcie Xbox 360 oraz Wii. Pamiętacie jak wszyscy nabijali się z nazwy konsoli Nintendo? Pomimo tego trochę niefortunnego wyboru, Wii okazało się rewolucyjne przez postawienie na sterowanie ruchowe. Szybko okazało się, że pierwsze tytuły na Wii są doskonałą rozgrywką dla "casuali", którzy nie musieli uczyć się obsługi normalnego pada. Miało to później ogromny wpływ na komercyjny sukces konsoli.

Dziennikarze zgromadzeni w redakcji GameTrailers wspominają następnie najważniejsze tytuły last-genowe. Mamy tu przebłyski z Gears of War i Geometry Wars, a w kolejnych epizodach m.in. z BioShock, Rock Band, Skyrim i Borderlands.

Pozostałe cztery epizody serii I Love Last Gen znajdziecie na stronie GameTrailers. Zachęcamy przy okazji do wytypowania najważniejszych wydarzeń z czasu dominacji X360, PS3 i Wii. Podzielcie się swoimi wspomnieniami z ostatnich lat!

 

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Tagi: gametrailers tv mega64 PlayStation 3 wii x360