Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.08.2013 12:07
Bethesda zabroniła mówić Carmackowi o Doom 4
792V

Bethesda zabroniła mówić Carmackowi o Doom 4

Tegoroczna edycja QuakeConu była najlepszym możliwym miejscem do ujawnienia pierwszych informacji o całkowicie odmienionym Doom 4. Wiadomo, że zespół Johna Carmacka jakieś 2 lata temu wyrzucił do kosza wypracowany gameplay i zaczął pracę czwartą odsłoną kultowej serii shooterów od zera.

QuakeCon 2013 może i był idealnym miejscem do ogłoszenia ważnych informacji na temat czwartego Dooma. Fani strzelanin musieli ponownie jednak obejść się smakiem. Okazuje się id Software miało związane ręce przez Bethesde.

Podczas panelu dyskusyjnego z Johnem Carmackiem jeden z graczy zapytał o postępy prac nad Doomem nowej generacji. Deweloper odpowiedział, że nie może w tej chwili przedstawić żadnych informacji na ten temat.

"Nie mogę nic powiedzieć. W istocie pytałem czy mogę przedstawić jakieś informacje na temat powstawania Doom 4 i odpowiedzieli mi, że to wykluczone" - wyjaśniał John Carmack w trakcie panelu dyskusyjnego.

Wg ostatnich pogłosek id Software pracuje aktualnie nad Doomem 4 na konsole nowej generacji. Wersja na platformy curren-genowe została skasowana po ok. 3 latach prac. Na to wskazywałoby również milczenie Bethesdy i id Software w trakcie tegorocznego QuakeConu. Wygląda w tej chwili na to, że firmy przygotowują się do odsłonięcia swoich next-genowych kart. Na to potrzeba jednak jeszcze trochę czasu.

Tagi: doom 3 bfg edtion doom 4 id Software john carmack