Tytus Stobiński Tytus Stobiński 11.07.2013 16:00
Premiera Grand Theft Auto V zaszkodzi sprzedaży PlayStation 4 i Xboksa One?
1681V

Premiera Grand Theft Auto V zaszkodzi sprzedaży PlayStation 4 i Xboksa One?

Premiera najnowszego Grand Theft Auto, to nie jedynie wielkie święto dla graczy, ale także ogromne pieniądze jakie może przynieść sprzedaż tego tytułu. Czy więc gracze, którzy zatracą się w najmłodszym dziecku Rockstara będą myśleli o wydaniu kolejnych pieniędzy na PS4 albo Xboksa One?

W rozmowie z GI International, Jesse Divnich,  analityk EEDAR wyraził swoje zdanie na temat wypuszczenia Grand Theft Auto V w okresie premiery nowych konsol. Jest on zdania, że jedna z największych premier ostatnich lat, nie przeszkodzi next-genom uzyskać dobrą sprzedaż. 

"Konsumenci są bardzo podekscytowani debiutem PlayStation 4 i Xboksa One. Grand Theft Auto V jest tytułem zrobionym z ogromnym rozmachem i wielką dokładnością. Nie możemy tu jednak mówić o sprawie na skale wojny pomiędzy grą, a konsolami, takie rzeczy się nie zdarzają."

Zgoła odmiennie widzi tę sprawę Lewis Ward, pracujący w International Data Corporation. Według Warda, za sprawą premiery piątki, gracze zechcą odprężyć się jeszcze przy swoich current-genach, i poczekać aż PS4 i Xbox One doczekają się większej biblioteki dostępnych gier.

"Wiele ludzi jest bardzo przywiązanych do swoich konsol. Będą woleli zaczekać kilka miesięcy, aż dostęp do tytułów na next-geny będzie dużo szerszy. Wrześniowa premiera GTA V jeszcze bardziej ich skłoni ku temu."

A Wy zdecydujecie się na jesień w Los Santos, czy też czym prędzej po premierze kupicie jedną z nowych maszynek gigantów? 

Tagi: Grand Theft Auto V ps4 xone