Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.07.2013 08:39
Czy Sony pracuje nad PS3 w nowej wersji "Super Slim"?
2742V

Czy Sony pracuje nad PS3 w nowej wersji "Super Slim"?

Wygląda na to, że Sony nie skończyło dokręcania śrubek w bebechach PlayStation 3. W Sieci pojawiła się pogłoska, że current-gen japońskiej firmy przechodzi aktualnie kolejną przemianę.

PlayStation 3 może zmniejszyć się jeszcze bardziej, w stosunku do aktualnie dostępnej wersji Slim. Wg pogłosek pozwoli na to miniaturyzacja układów RSX oraz procesora Cell - odpowiednio do 28 nm i 22 nm. Wg redakcji Digital Foundry, działającej przy Eurogamerze, konsola w najnowszej wersji "Super Slim" może pojawić się na rynku w przyszłym roku.

Jakie profity zapewniłyby nam mniejsze rozmiary wnętrzności PS3? Przede wszystkim mniejsze zużycie prądu, z czym wiąże się prawdopodobnie redukcja ilości ciepła wydzielanego przez pracującą maszynkę. Sony mogłoby w takim przypadku znacznie obciąć wydatki na chłodzenie konsoli. Wystarczyłby także tańszy zasilacz. Odchudzona konsola powinna więc kosztować mniej i w dodatku posiadać mniejsze wymiary, niż aktualna wersja PS3. No właśnie - cena. Jaką kwotę uznalibyście za rozsądną za nową wersję PS3 w 2014 roku?

Tagi: plotka ps3 slim sony