Two Worlds II uderzy jednak we wrześniu

Gry
835V
Two Worlds II uderzy jednak we wrześniu
Bartosz Dawidowski | 10.08.2010, 23:24

W ostatnich tygodniach pojawiły się plotki, jakoby premiera Two Worlds II została przesunięta na drugą połowę października. Dostaliśmy w tej sprawie wyjaśnienia od CD Projektu...

W ostatnich tygodniach pojawiły się plotki, jakoby premiera Two Worlds II została przesunięta na drugą połowę października. Dostaliśmy w tej sprawie wyjaśnienia od CD Projektu...xxxxx


Mam dla Was jedną dobrą informację i jedną ambiwalentną (niektórzy się ucieszą, inni zmartwią). Po pierwsze: Two Worlds II od krakowskiego studia Reality Pump, pojawi się w sprzedaży zgodnie z planem - 17 września 2010. Dotyczy to polskiego rynku i wersji na PS3 i X360.

Druga wieść dotyczy lokalizacji gry i tutaj Wasze opinie mogą być podzielone. CD Projekt poinformowało nas, że "w związku z problemami technicznymi" nie ujrzymy Two Worlds II w pełnej, polskiej wersji językowej. Wydawca zdecydował się pozostać przy lokalizacji z wykorzystaniem polskich napisów i angielskiego dubbingu. Poniżej komentarz Huberta Habasa z CDP:

"Nasze pierwotne plany zostały zweryfikowane przez trudności techniczne, głównie związane z nagrywaniem głosów do gry. Na naszą decyzję miała również wpływ bardzo surowa ocena ostatnich głosowych lokalizacji. Niskie oceny lokalizacji takich gier jak Mass Effect 2, czy Bad Company 2 oraz liczne trafiające do nas prośby, o pozostawianie gier w oryginalnej głosowej wersji sprawiły, iż zrezygnowaliśmy z pełnej lokalizacji w przypadku gry Two Worlds II".

Osobliwa sytuacja - gra od polskiego dewelopera, a otrzymamy ścieżkę dźwiękową wyłącznie w angielskiej wersji. Wygląda na to, że CDP po prostu nie opłaca się finansowo przygotowywać pełnej, polskiej wersji językowej. Podejrzewam, że podobna sytuacja będzie z Wiedźminem 2. W jego przypadku CDP również stawia przede wszystkim na angielski dubbing (pełna lokalizacja jest cały czas sprawą otwartą).


 

Źródło: własne

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper