Borderlands 3. Poradnik do gry

Poradnik
67461V
Borderlands 3. Poradnik do gry
redakcja | 14.11.2019, 14:40

Borderlands 3 to ogromna produkcja, w której poza misjami głównymi i walkami z bossami jest też masa pobocznych aktywności, wliczając w to szukanie sekretnych lokacji, broni, tarcz i pomaganie kompanom nie mówiąc o bonusach, jakie odblokowują się po ukończeniu gry. 

Borderlands 3 to gra action-RPG z widokiem FPP wyprodukowana przez studio Gearbox Software i wydana przez 2K Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Fabuła koncentruje się na dwójce antagonistów - rodzeństwie Calypso - które zakłada sektę „Cult of the Vault”, dokonując przy okazji czegoś, co wydawało się niemożliwe: zjednoczenia klanów bandytów. Produkcja Gearbox to tzw. looter shooter, strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, w której istotną rolę odgrywa gromadzenie łupów wszelkiej maści. Grać możemy w singlu lub z maksymalnie trzema osobami w multiplayerze. Wraz z postępami otrzymujemy doświadczenie, które pozwala rozwijać potencjał bojowy podopiecznych poprzez odblokowywanie nowych zdolności na drzewkach rozwoju.

Borderlands 3 – podstawy i mechanika i FAQ

Borderlands 3 jest czwartą odsłoną serii looter shooterów (włączając The Pre-Sequel), w której raz jeszcze rozpoczynamy kosmiczną przygodę jako jeden z Poszukiwaczy Krypt, czyli mitycznych miejsc mających skrywać ogromne bogactwa. Z perspektywy pierwszej osoby staniemy do walki z hordami przeciwników, w eliminacji których pomaga nam niewyobrażalnie bogaty arsenał rozmaitej broni palnej – ta w znakomitej części tworzona jest losowo i można ją znaleźć w skrzyniach lub po ubiciu wroga. Wszystko to w cel-shadingowej oprawie i z humorystycznym wątkiem fabularnym w tle oraz istnym zatrzęsieniem zabawnych nawiązań do gier, filmów i innych dzieł popkultury.

Borderlands 3 - postacie i ich umiejętności

Borderlands 3 oddaje nam czterech bohaterów, z których każdy posiada swoje trzy drzewka umiejętności i (zazwyczaj) kilka umiejętności klasowych (Action Skills). Poniżej znajdziecie opis każdej z nich, by łatwiej zaplanować rozwój swojej postaci. Zanim przejdziemy do poszczególnych umiejętności, warto wspomnieć o perkach, które odblokowujemy na pewnych etapach inwestycji punktów umiejętności poszczególnych drzewek. Perki te wpływają na przypisaną do drzewka umiejętność klasową i nie musimy wydawać na nie punktów – wystarczy je odblokować, wykorzystując określoną liczbę punktów w dane drzewko. Pamiętajcie też, że twórcy przewidzieli możliwość zresetowania umiejętności naszej postaci i wykorzystanie wszystkich zebranych dotychczas punktów na nowo (opcja Respec w stacji Quick-Change). Koszt takiego zabiegu nie jest wysoki, toteż warto eksperymentować z różnymi stylami zabawy.

Amara

Zane

Moze

Fl4k

Borderlands 3 - misje głównego wątku

Misje głównego wątku to zadania, które pchają fabułę do przodu i dzięki którym trafimy na kolejne planety poznając kolejne rozdziały scenariusza. Gdy kończymy jedną misję fabularną automatycznie rozpoczyna się kolejna. W zakładce misji znajdziemy je na samej górze.

Borderlands 3 - misje poboczne

Misje poboczne stanowią świetne źródło dodatkowych punktów doświadczenia, pieniędzy i kilku niedostępnych nigdzie indziej legendarnych przedmiotów. Podejmujemy się ich u postaci i z miejsc oznaczonych na mapie wykrzyknikiem.

Pandora - lokacja THE DROUGHTS

Pandora - lokacja ​​​​​​Ascension Bluff

Promethea - lokacja Meridian Outskirts

Promethea - lokacja Meridian Metroplex

Promethea - lokacja Atlas HQ

Promethea - lokacja Lectra City

Promethea - lokacja SKYWELL-27

Athenas

Eden-6 - lokacja Floodmoor Basin

Eden-6 - lokacja The Anvil

Eden-6 - lokacja Jakobs Estate

Eden-6 - lokacja Voracious Canopy

Eden-6 - lokacja Ambermire

Pandora 2 - lokacja Carnivora

Pandora 2 - lokacja The Splinterlands

Pandora 2 - lokacja Devil's Razor

Pandora 2 - lokacja Konrad’s Hold

Nekrotafeyo - lokacja Desolation's Edge

Borderlands 3 - Crew Challenges

Crew challenges są zadaniami pobocznymi zamkniętymi w obrębie danej lokacji działającymi trochę jak znajdźki. Wykonywanie ich zapewni nam trochę punktów doświadczenia, pieniędzy i eridium, a ich stan możemy sprawdzić w menu mapy lokacji, w zakładce "Challenges".

Pandora - lokacja THE DROUGHTS

Pandora - lokacja ​​​​​​Ascension Bluff

Promethea - lokacja Meridian Outskirts

Promethea - lokacja Meridian Metroplex

Promethea - lokacja Atlas HQ

Promethea - lokacja Neon Arterial

Promethea - lokacja Lectra City

Promethea - lokacja SKYWELL-27

Athenas

EDEN-6 - lokacja Floodmoor Basin

EDEN-6 - lokacja The Anvil

EDEN-6 - lokacja Jakobs Estate

EDEN-6 - lokacja Voracious Canopy

EDEN-6 - lokacja Ambermire

EDEN-6 - lokacja Blackbarrel Cellars

Pandora 2 - lokacja Carnivora

Pandora 2 - lokacja Guts of Carnivora

Pandora 2 - lokacja The Splinterlands

Pandora 2 - lokacja Devil's Razor

Pandora 2 - lokacja Konrad’s Hold

Pandora 2 - lokacja Cathedral of the Twin Gods

Nekrotafeyo - lokacja Desolation's Edge

Nekrotafeyo - lokacja Tanzendeer Ruins

Nekrotafeyo - lokacja The Pyre of Stars

Borderlands 3 - bossowie

W Borderlands 3 niemal każda misja głównego wątku kończy się walką z bossem. Starcia te są często wymagające, a śmierć oznacza regenerację całego życia twardego przeciwnika. W tej części poradnika znajdziecie porady, jak łatwo i szybko zabić każdego z szefów.

Źródło: własne

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper