Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 24.01.2013 19:30
Dlaczego RE: Revelations nie ukaże się na PSV?
897V

Dlaczego RE: Revelations nie ukaże się na PSV?

Za wyjątkiem najbardziej szalonych fanbojów Nintendo, wtorkowa wiadomość o tym, że Resident Evil: Revelations - Unveiled Edition ukaże się na PS3, X360 oraz Wii U, ucieszyła większość graczy i każdego miłośnika serii. Dlaczego jednak swojej wersji nie dostaną posiadacze PS Vita? Capcom ma odpowiedź.

xxxxx

 

Po ogłoszeniu przez japońską firmę informacji o tym, że podkoksowane Revelations nie ukaże się na handhelda Sony, na stronie PlayStation.Blog zawrzało. Posiadacze Vity nie pozostawili na Capcomie suchej nitki, w związku z czym głos na ten temat zabrał Mike Lunn. Oto, co pracownik żółto-niebieskich odpisał właścicielom PSV:

 

 

"Podjęliśmy decyzję, aby przenieść Resident Evil: Revelations na nowe platformy, a naszym celem było pokazanie gry na dużym ekranie, z dźwiękiem przestrzennym. Tylko w takich warunkach gracz może odpowiednio wczuć się w klimat horroru.

 

Infrastruktura 3DS-a oraz PS Vita wymusza na deweloperach odmienne podejście do pisania gier. Ekrany w tych sprzętach różnią się od siebie w znacznym stopniu - mają m.in. inną rozdzielczość."

 

 

A ja tam panu Lunn nie wierzę. Skoro PS Vita sprzedaje się kiepsko, to i portu nie będzie...

Tagi: Capcom playstation vita Resident Evil: Revelations HD