Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 17.01.2013 14:06
Sony doszło do porozumienia z Butlerem
843V

Sony doszło do porozumienia z Butlerem

Kevin Butler, a raczej Jerry Lambert, jeżeli pod uwagę weźmiemy rzeczywisty świat, doszedł do porozumienia z firmą Sony. Ta wytoczyła mu proces w październiku zeszłogo roku za to, że wystąpił w reklamie opon Bridgestone, gdzie w najlepsze pogrywał na konkurencyjnej konsoli Nintendo w postaci Wii.

xxxxx

 

Lambert przyznał, iż kontrakt z Sony wykluczał możliwość brania udziału w jakichkolwiek inicjatywach promujących konkurencyjny sprzęt, a jego wystąpienie z Wii mogło być mylące dla klientów myślących, że ten wciąż wciela się w "maskotkę PlayStation", Kevina Butlera. W związku z tym nie ujrzymy Jerry'ego w reklamach innych firm produkujących konsole przez kolejne 2 lata. Co więcej, przez ten okres Lambert musi informować Sony o swoich posunięciach, by firma mogła weryfikować, czy jego działalność w jakiś sposób nie narusza praw autorskich do postaci Kevina Butlera, które są własnością Japończyków.

 

Sytuacja z aktorem została załatwiona, ale zostało jeszcze Bridgestone, któremu Sony nie zamierza odpuścić - sprawa toczy się pod jurysdykcją sądu rejonowego stanu Północnej Karoliny.

Tagi: Kevin Butler playstation Sony wii