Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 03.12.2012 17:09
Xbox 360 rządzi na Nokaut.pl
1100V

Xbox 360 rządzi na Nokaut.pl

W wyniku licznych błędów, jakie na początku obecnej generacji popełniło Sony, Xbox 360 zagarnął dla siebie znaczną część rynku. Atrakcyjna cena oraz mocne tytuły w pierwszym roku życia konsoli, spowodowały, że maszynka MS stała się w Polsce bardzo popularna.  Nokaut.pl ujawniło dziś ciekawe dane, według których najczęściej wyszukiwaną konsolą przez użytkowników tego serwisu była właśnie maszynka giganta z Redmond.

xxxxx

 

Dzięki informacjom, jakie ujawnił serwis, dowiedzieliśmy się, które platformy cieszyły się największym zainteresowaniem wśród Polaków w pierwszych sześciu miesiącach 2012 roku.

 

Największą popularnością wśród użytkowników porównywarki cen Nokaut.pl cieszył się zatem Xbox 360. Najczęściej wyszukiwanym modelem był ten z 4 GB pamięci, a następnie X-klocek z dyskiem twardym 250 GB. Kolejne miejsca na liście zajęły: PlayStation 3 (kolejno modele z dyskiem o pojemności 320 GB, 160 GB i 250 GB), Nintendo Wii oraz wiecznie młoda królowa znana jako PlayStation 2. Niezbyt dużym zainteresowaniem cieszył się PS Move, za to tytuły na Kinecta zdominowały zestawienie najczęściej wyszukiwanych gier na X360. Były to: Kinect Sports, Sports Island Freedom oraz Zumba Fitness Rush.

 

Na poletku handheldów bez większych zmian. Konsole Nintendo (3DS, DSi i DSi XL) cieszą się zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem niż kieszonsolki Sony. W pierwszej połowie 2012 roku rządziło nieśmiertelne PSP, a na miejsu drugim uplasowała się PS Vita.

Tagi: 3ds dsi kinect Playstation 2 PLAYSTATION 3 playstation vita psp wii xbox 360