Jakub Wojtkowiak Jakub Wojtkowiak 12.09.2012 19:10
iPhone 5 oficjalnie
3487V

iPhone 5 oficjalnie

Dzisiaj w budynku Yerba Buena Center w San Francisco odbyła się konferencja firmy Apple, na której między innymi pokazano nowego iPhone'a - oznaczonego jako iPhone 5. Chyba żadna korporacja na świecie nie potrafi tak zainteresować świata premierą swojego nowego urządzenia. No ale, think different!

xxxxx

 

iPhone 5 będzie wyposażony w ekran Retina o przekątnej 4" i rozdzielczości 1136x640 (16:9). Wyposażony jest także w moduł LTE, który raczej... nie będzie działał w naszym kraju. Telefon będzie 20% lżejszy oraz 18% cieńszy, co może robić wrażenie. Aparat (nazwany iSight) zostanie taki sam jak w iPhone 4S, lecz z drobnymi usprawnieniami - jak szybsze zapisywanie i robienie zdjęć. iSight ma sobie także lepiej radzić przy słabych warunkach oświetleniowych i umożliwiać zrobienie zdjęcia panoramicznego. Procesorem będzie jednostka A6, która według Apple jest około dwukrotnie szybsza od poprzedniej wersji. Bateria także, według producenta, wytrzymać ma więcej godzin bez ładowania. Wyposażenie telefonu w 3 mikrofony ma poprawić jakość rozmów, a przede wszystkim usuwać szum z tła. Kolejną nowością jest rezygnacja Apple z dotychczasowego złącza w telefonie. Nowe gniazdo dokujące będzie duże mniejsze oraz szybsze (Lightning, dzięki tomi676) oraz odwracalne - będzie można je wkładać do telefonu w dowolny sposób.


Nie zabrakło także gier! Pojawił się Rob Murray, z EA. Prezentując możliwości nowego procesora, pokazana została gra Real Racing 3. Dwójka już się prezentuje świetnie - trójka wydaje się być dużo ładniejsza.

 

Rewolucji brak, raczej ewolucja w dobrym kierunku Oczywiście wszystko to fajnie wygląda na obrazkach przedstawiane przez producentów. Jak wszsytko będzie wyglądać w praniu - zobaczymy już niebawem. Oczywiście zakładając że cena w Polsce ponownie nie zbije nas z nóg. 

 

Telefon będzie dostępny w białej oraz czarnej opcji kolorystycznej. Cena taka sama jak 4S jeśli chodzi o USA - $199 za wersję 16GB, $299 za 32GB oraz $399 za 64GB (oczywiście w 2 letnim kontrakcie). W Polsce telefon dostępny będzie 28 września.

 

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z relacji live serwisu engadget.net

Tagi: apple iOS iphone