Twórcy Titanfall pracują nad strzelanką single-player. Respawn chce osiągnąć poziom AAA

Plotka
850V
Twórcy Titanfall pracują nad strzelanką single-player. Respawn chce osiągnąć poziom AAA
Wojciech Gruszczyk | 14.01, 17:08

Respawn Entertainment nie zajmuje się wyłącznie Apex Legends oraz Star Wars Jedi: Fallen Order 2. Twórcy rozwijają trzeci projekt, który może trafić w gust fanów serii Titanfall – studio stawia na doświadczenie single-player.

Respawn Entertainment podobno nie marnuje czasu. W sprawie prac studia ponownie wypowiedział się Jeff Grubb, który jako pierwszy potwierdził, że w maju ma odbyć się prezentacja kontynuacji Star Wars Jedi: Fallen Order. Tytuł podobno trafi na rynek jeszcze w 2022 roku.

Dziennikarz Venturebeat przyjrzał się pracy Respawn Entertainment i jego zdaniem studio rozwija jednocześnie trzy gry: wspomnianą pozycję w uniwersum Gwiezdnych wojen, kontynuację Apex Legends oraz trzecią pozycję.

Tajemnicza produkcja była pierwotnie wspominana przez studio jako „przygodówka dla pojedynczego gracza”, ale Jeff Grubb dotarł do konkretów. Twórcy mają rozwijać „pierwszoosobowąa strzelankę z ambicjami” i chcą osiągnąć poziom AAA. Respawn podobno chcą zapewnić grze odpowiednią „mobilność” i „styl”.

Choć słowo „mobilność” w połączeniu z Respawn Entertainment może Wam kojarzyć się z Titanfall, to jednak projekt nie jest kontynuacją Titanfall 2. Teraz studio ma spędzić następny rok lub nawet dłużej na rozwijaniu prototypu koncepcji, która dopiero w następnym kroku zostanie przekształcona w pełnoprawny produkt.

Warto jednocześnie dodać, że nad pozycją czuwał Mohammad Alav, który postanowił odejść z Respawn. Dyrektor kreatywny jest najbardziej znany z opracowania poziomu „No Russia” z Call of Duty: Modern Warfare 2, ale według Grubba – pomimo zmian kadrowych gra dalej powstaje.

Źródło: https://venturebeat.com/2022/01/13/respawn-isnt-canceling-secretive-third-game-after-losing-director/

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper