Iza Łęcka Iza Łęcka 14.01.2022 08:26
Battlefield 2042 ma tak duże problemy, że nawet twórcy cheatów rezygnują z produkcji
2794V

Battlefield 2042 ma tak duże problemy, że nawet twórcy cheatów rezygnują z produkcji. „Gra umiera”

Na serwerach Battlefielda 2042 może już wkrótce pojawić się znacznie mniej nieuczciwych graczy, jednak trudno stwierdzić, czy jest to bardzo dobra wiadomość. W związku z licznymi kłopotami pozycji, swoją działalność wstrzymują autorzy nielegalnych oprogramowań ułatwiających strzelanie.

Śmiało wkroczyliśmy już w nowy rok, mija kolejny miesiąc od premiery nowej odsłony Battlefielda, tymczasem DICE wciąż nie wydało żadnej nowej aktualizacji do produkcji i nie przedstawiło szczegółów startu pierwszego sezonu rozgrywek. Wielu sympatyków marki znika z serwerów i powraca do dwóch poprzednich części, czego efektem jest ich coraz większa popularność na Steam.

Sytuacja wydaje się tak niefortunna, że z Battlefielda 2042 rezygnują również twórcy cheatów. W jednym z najnowszych wątków dotyczących gry na Discordzie można przeczytać ogłoszenie oszustów zajmujących się usprawnieniami. Wszystko z powodu „wydajności”, która jest tak zła, że negatywnie wpływa na narzędzia do oszukiwania, a w jednej z wiadomości możemy przeczytać stwierdzenie, że „gra umiera”.

Brak odpowiedniej liczby uczestników w zmaganiach wydaje się znacząco wpływać na zaprzestanie przygotowania nielegalnych programów do najnowszej strzelanki DICE. Gracze, którzy wykupili dożywotnią subskrypcję mogą otrzymać cheaty do uprzykrzania życia innym zawodnikom z serwerów Call of Duty.

„Wycofujemy BF2042 z naszego sklepu. Wszystkie subskrypcje skończą się jak zwykle, ale nie będzie żadnych odnowień ani dostępnych slotów. Możesz nadal używać cheatów w normalny sposób.

Subskrybenci z dożywotnią subskrypcją mogą zmienić swoją subskrypcję na dowolny tytuł COD.

Powodem tej decyzji jest ciągły problem z wydajnością gry, który wpływa na działanie cheatu oraz to, że większość ludzi nie korzysta już z subskrypcji, ponieważ gra umiera”.

Nie wiemy, jak będą wyglądać dalsze miesiące na serwerach, nie ulega jednak wątpliwości, że oczy wielu entuzjastów marki są zwrócone w kierunku deweloperów i Electronic Arts. Studio kilka tygodni temu rozpoczęło świąteczną przerwę i pomimo prawdopodobnego powrotu do pracy na początku miesiąca, nie przedstawiło kolejnych ogłoszeń dotyczących przyszłości tytułu.

Źródło: https://mp1st.com/news/battlefield-2042-cheat-provider-pulling-support-due-to-game-peformance-issues-dwindling-player-count

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts