Battlefield 1 i Battlefield 5 cieszą się większą popularnością na Steam od Battlefielda 2042

News
1167V
Battlefield 1 i Battlefield 5 cieszą się większą popularnością na Steam od Battlefielda 2042
Wojciech Gruszczyk | 12.01, 14:54

Battlefield 2042 potrzebuje pomocy i wielu niezbędnych aktualizacji, ale twórcy wciąż nie przedstawiają konkretnych planów dla produkcji. Z tego powodu gracze coraz chętniej wracają do poprzednich odsłon serii i już Battlefield 1 i Battlefield 5 gromadzą większą liczbę graczy na Steam od najnowszej strzelanki.

Problemy najnowszej pozycji DICE rozpoczęły się w dniu premiery, ponieważ okazało się, że deweloperzy nie dopracowali produkcji i nie zadbali o oczekiwaną zawartość. Do końca 2021 roku na serwerach pojawiło się kilka ważnych aktualizacji, jednak od wielu dni gracze czekają na nowości, które sprawią, że Battlefield 2042 odżyje. Studio wciąż nie rozpoczęło 1 sezonu rozgrywek, więc wielu graczy traci cierpliwość.

Już wcześniej informowaliśmy, że Battlefield V z 2018 roku gromadzi większą publiczność na Steam, ale sytuacja jest jeszcze ciekawsza. Teraz nawet Battlefield 1 z 2016 roku może pochwalić się większą liczbą graczy niż Battlefield 2042 z 2021 roku.

„Zarówno Battlefield V, jak i Battlefield 1 mają teraz więcej graczy niż #Battlefield2042 na Steam”.

Sytuacja jest kłopotliwa dla deweloperów, którzy muszą walczyć o pozycję – w końcu Battlefield 2042 powstawał kilka lat i miał otrzymać wielkie wsparcie.

Twórcy planowali sporo nowej zawartości, jednak trudno powiedzieć, jak teraz będzie wyglądać sytuacja. Niestety, studio od dawna nie przedstawiło konkretnych planów, które mogłyby uspokoić społeczność.

Źródło: Twitter: _Tom_Henderson_

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych