GTA 6 ma odległą datę premiery? Take-Two ma sugerować szczegóły przez prognozy finansowe

Gry (plotka)
1724V
GTA 6 ma odległą datę premiery? Take-Two ma sugerować szczegóły przez prognozy finansowe
Wojciech Gruszczyk | 13.01.2022, 14:48

Rockstar i Take-Two wciąż nie potwierdzają plotek dotyczących GTA 6. Wydawca jednak szykuje się na duży zastrzyk gotówki, który może sugerować, kiedy najnowsza przygoda z serii Gran Theft Auto trafi na rynek. Nie jest to jednak najbliższa przyszłość.

Od lat czekamy na premierę GTA 6, jednak wiele na to wskazuje, że nie możemy liczyć, że produkcja zadebiutuje w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Wszystko za sprawą prognoz finansowych przedstawionych przez Take-Two. Korporacja aktualnie nie szykuje się na gigantyczny sukces.

Dalsza część tekstu pod wideo

Take-Two potwierdziło w poniedziałek chęć przejęcia Zyngi za łączną kwotę 12,7 mld dolarów i korporacja prognozuje, że jej roczna stopa wzrostu do końca roku finansowego 2024 roku wyniesie 14%.

Sytuację zbadał serwis Axios i dziennikarz korzystając z wypowiedzi branżowych analityków podkreśla, że wydawca szykuje się na dużą premierę do 31 marca 2024 roku.

Gracze zdaniem Douga Creutza z firmy Cowen mają wydać w przedstawionym okresie około 9 mld dolarów, co ma sugerować, że będzie to premiera GTA 6. Specjalista potwierdził, że identyczną sytuację mieliśmy w przypadku GTA 5 – wtedy to Take-Two przez prognozy sugerowało wydanie GTA 5... A nawet następnie naprowadziło na opóźnienie produkcji, które następnie zostało ogłoszone.

Analityk z firmy Jefferies podkreśla, że „istnieje tylko garstka tytułów”, które mogą wygenerować takie wyniki i w rezultacie specjaliści wierzą, że produkcja Rockstar ma trafić na rynek w roku finansowym 2024.

GTA 6 to jedna z nielicznych produkcji, która może w krótkim czasie wygenerować gigantyczną kwotę, więc wydawca może faktycznie szykować się na premierę gry do 31 marca 2024 roku.

Już w lipcu Tom Henderson wspomniał, że według jego informacji GTA 6 zostanie wydane w 2024 lub 2025 roku. Informację potwierdził także Jason Schreier.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/take-two-may-have-hinted-at-grand-theft-auto-6s-planned-release-window/

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper