Age of Empires 4 coraz bliżej Xboksów. Gra jest testowana przez Microsoft

Gry (plotka)
1206V
Age of Empires 4 coraz bliżej Xboksów. Gra jest testowana przez Microsoft
Iza Łęcka | 10.01.2022, 09:06

Gigant z Redmond może zaskoczyć swoją społeczność kolejnym interesującym portem. Nieoficjalnie coraz więcej mówi się o testach Age of Empires 4, które na początku zadebiutowało na komputerach osobistych. Pozycja powoli może zmierzać na Xboksy.

Premiera Age of Empires 4 miała miejsce w zeszłym roku. Relic Entertainment mogło poszczycić się bardzo dobrym startem, gdyż oprócz pochwał ze strony dziennikarzy, produkcja osiągnęła sporą popularność na Steam. Oficjalnie strategia nigdy nie została zapowiedziana na Xboksy, jednakże w obliczu ostatnich doniesień wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że wkrótce dojdzie do konkretnej prezentacji. Tytuł ma być właśnie testowany.

Według użytkownika Twittera o pseudonimie ALumia_Italia zajmującego się sprawdzaniem plików na serwerach Microsoftu, w styczniu dodano „XIP_CAR_JANUARY_2022”, które może odnosić się do Age of Empires 4 w wersji na Xboksy.

Skrót „CAR” może bezpośrednio odnosić się do określenia „CARDINAL” będącego wewnętrzną, kodową nazwą Microsoftu dla strategii opracowanej przez Relic Entertainment.

Port Age of Empires 4 nigdy nie został zapowiedziany, ale gra może podążyć drogą Gears Tactics oraz Microsoft Flight Simulator, czyli produkcji, które na początku osiągnęły sukces na PC, a następnie zostały przygotowane z myślą o konsolowcach. Deweloperzy nie ukrywają, że mają spore plany na rozwój pozycji, dzięki czemu użytkownicy Xboksów mogą otrzymać świetną strategię wzbogaconą o dodaną zawartość.

Co ciekawe, dyrektor kreatywny pozycji już wcześniej wspomniał o możliwym przeniesieniu gry na następne platformy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/an-xbox-version-of-age-of-empires-4-has-reportedly-been-spotted/

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper