Age of Empires 4 może trafić na Xboksy. Dyrektor kreatywny z odezwą do konsolowców: „Myślimy o was”

News
1015V
Age of Empires 4 może trafić na Xboksy. Dyrektor kreatywny z odezwą do konsolowców: „Myślimy o was”
Iza Łęcka | 29.10.2021, 07:34

Age of Empires 4 może być kolejną dużą propozycją Microsoftu, która pomimo debiutu wyłącznie na PC, z czasem może wylądować na konsolach. Podczas ostatniego wywiadu Adam Isgreen skierował znaczące słowa do graczy.

Stawiając na jak największe udogodnienia dla graczy, Microsoft dąży do dostarczenia produkcji debiutujących na Xboksach również na PC, natomiast pozycje z komputerów osobistych prędzej czy później trafiają na konsole. W przypadku takich pozycji jak Gears Tactics oraz Microsoft Flight Simulator konsolowcy musieli nieco uzbroić się w cierpliwość. Bardzo możliwe, że podobny scenariusz spotka Age of Empires 4, bowiem już wkrótce Relic Entertainment rozważy tę kwestię.

W trakcie rozmowy z redakcją Multiplayer.it Adam Isgreen, dyrektor kreatywny gry, został zapytany o Age of Empires IV na Xboksach. Wczoraj odbył się debiut gry, więc deweloper jeszcze nie pokusił się o zapowiedź stosownej wersji, jednak jego słowa są znaczące i pozwalają sądzić, że port jest tylko kwestią czasu.

„Multiplayer.it: Co możemy powiedzieć użytkownikom konsol, Age of Empires IV ukaże się na Xboksie?
Adam Isgreen: Myślimy o was. Jak tylko skończymy zarządzać premierą gry na PC, zaczniemy myśleć o tym, jak sprawić, by gra działała na konsolach. Nie mamy jeszcze żadnych ostatecznych planów, ale teraz naprawdę zaczniemy o tym myśleć”.

W ciągu ostatnich lat na konsolach zawitało wiele strategii, a studia coraz prężniej przygotowują wersje swoich gier na nowe urządzenia. Możemy podejrzewać, że wkrótce także kanadyjski zespół będzie miał dobrą wiadomość dla użytkowników Xboksów.

Źródło: https://multiplayer.it/articoli/age-of-empires-iv-intervista.html

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych