Konami oferuje NFT z okazji 35-lecia marki Castlevania. Do kupienia unikalne grafiki

News
1381V
Konami oferuje NFT z okazji 35-lecia marki Castlevania. Do kupienia unikalne grafiki
Iza Łęcka | 06.01, 09:50

Konami dołącza do grona przedsiębiorstw z branży gier, które planują wykorzystać posiadane IP, by prężnie wkroczyć w NFT. Japończycy nie zamierzają sprzedawać DLC, natomiast oferują grafiki czy popularne utwory z serii Castlevania.

O NFT słyszymy ostatnio coraz więcej, również w kontekście gier. Ubisoft oraz Square Enix są pierwszymi studiami AAA, które chcą wykorzystać zyskujące na popularności rozwiązania. Dzięki temu klienci będą mogli stać się właścicielami unikalnych, cyfrowych treści przechowywanych na cyfrowych księgach rachunkowych (blockchain). Sprzedawane będą elementy z poszczególnych pozycji – przykładowo przedmioty dla postaci.

Konami nie proponuje nowej zawartości do tytułów, a zamiast tego opracowało specjalne, cyfrowe grafiki, znane utwory muzyczne oraz filmy z rozgrywki, które są przeznaczone dla największych fanów Castlevanii. Okazja wydaje się nie byle jaka, gdyż w ten sposób producent pragnie uczcić rocznicę serii.

„Dla upamiętnienia 35. rocznicy powstania serii Castlevania, wydano specjalne NFT zawierające fragmenty scen z gry, podkład muzyczny oraz nowe rysunki z serii”.

Kupując unikalne NFT, gracze będą mogli również umieścić swoje pseudonimy na stronie Konami. Nicki będą widniały na witrynie przez kilka miesięcy.

„Osoby, które zakupiły NFT z konta "KONAMI MEMORIAL NFT" będą miały możliwość wyświetlenia swojego pseudonimu na naszej stronie internetowej (https://www.konami.com/games/memorial-nft/) od połowy lutego 2022 do 31 grudnia 2022 (okres ten może ulec zmianie lub przedłużeniu)”.

Aukcje na rozmaite NFT Japończyków odbędą się w następnych dniach (od 12 stycznia), jeśli więc należycie do entuzjastów najnowszego trendu, obserwujcie oficjalną stronę producenta i wydawcy.

Konami NFT - 1

Konami NFT - 2

Źródło: https://www.resetera.com/threads/konami-releasing-nfts-commemorating-castlevanias-35th-anniversary.535886/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych