Square Enix raczej nie przejmuje się krytyką NFT. Korporacja notuje świetny dzień na giełdzie

News
849V
Square Enix raczej nie przejmuje się krytyką NFT. Korporacja notuje świetny dzień na giełdzie
Wojciech Gruszczyk | 04.01, 15:41

Square Enix zanotowało największy od miesięcy wzrost ceny akcji... Wszystko za sprawą krytykowanego pomysłu wprowadzenia do swoich gier elementów związanych z NFT. Możemy podejrzewać, że korporacja nie zrezygnuje z tego pomysłu.

Prezes Square Enix w bardzo pozytywnych słowach wypowiedział się o pomyśle wprowadzenia do przyszłych gier japońskiego studia elementów związanych z NFT. Firma jest otwarta na unikalne cyfrowe treści, które są przechowywane na blockchainie (forma cyfrowej księgi rachunkowej) – gracze otrzymają możliwość kupowania i sprzedawania elementów (przykładowo broni w grach).

Fani otwarcie krytykują Square Enix za takie podejście, jednak okazuje się, że list wystosowany przez Yosuke Matsudę został bardzo dobrze odebrany przez inwestorów. Korporacja zanotowała dzisiaj 8% skok cen akcji i jest to największy jednodniowy wzrost od sierpnia ubiegłego roku.

Jest to bardzo ciekawa sytuacja, która pokazuje, że choć społeczność graczy nie chce wprowadzenia NFT do branży, to jednak rynek bardzo chętnie zaoferuje użytkownikom nową propozycję.

Możemy śmiało podejrzewać, że NFT zostanie w 2022 roku wprowadzone przez Square Enix do nowych tytułów – trudno jednak powiedzieć, jakie produkty gracze będą mogli kupować za prawdziwe pieniądze, by następnie sprzedawać je z zyskiem.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/despite-criticism-square-enixs-nft-and-blockchain-pledge-caused-a-share-price-surge/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych