PS5 może otrzymać kolejne gry Square Enix. Sony podobno zapewniło sobie „czasową ekskluzywność”

Plotka
1125V
PS5 może otrzymać kolejne gry Square Enix. Sony podobno zapewniło sobie „czasową ekskluzywność”
Iza Łęcka | 06.01, 09:00

Pojawiają się plotki dotyczące kolejnej współpracy Sony ze Square Enix, której efektem będą produkcje z czasową wyłącznością dla PS5. Według jednego z dziennikarzy już wkrótce możemy być świadkami konkretnych zapowiedzi.

Jeszcze przed premierą PlayStation 5 Sony przeznaczyło duży budżet, by oferować ekskluzywne treści. O możliwych efektach inicjatywy PlayStation Advantage słyszymy dość regularnie, ostatnio za sprawą kolejnych darmowych treści dodanych w ramach PS Plus, tymczasem zgodnie z najnowszymi doniesieniami producent ponownie dogadał się ze Square Enix, dzięki czemu na rynku mogą zawitać gry dostępne wyłącznie na PlayStation 5.

Przyjazna relacja japońskich przedsiębiorstw trwa od poprzedniej generacji – w końcu Final Fantasy VII Remake nadal nie jest dostępne na konsolach Microsoftu i dopiero pod koniec zeszłego roku znalazło się na PC. Warto zauważyć, że w maju odbędzie się także premiera Forspoken, które zadebiutuje wyłącznie na PS5 i PC (konsolowa wyłączność), natomiast Final Fantasy XVI zostało zapowiedziane tylko na PlayStation 5 – choć mówi się, że jest to czasowy exclusive i w przyszłości możemy spodziewać się premiery chociażby na komputerach osobistych.

Zapowiada się jednak, że to nie koniec ustaleń pomiędzy Sony a Square Enix. Jordan Middler (dziennikarz NME i VGC) otrzymał informacje o kolejnych tytułach na wyłączność przygotowanych dla PlayStation. Jego zdaniem już wkrótce możemy usłyszeć o produkcjach, które będą czasowo ekskluzywne dla sprzętu Sony.

Middler nie podzielił się nawet najdrobniejszymi szczegółami, lecz możemy przypuszczać, że przynajmniej Final Fantasy VII Remake 2 będzie dostępne na konsolach Japończyków, a wtedy stosowna zapowiedź również odbędzie się w trakcie imprezy Sony.

Źródło: https://www.psu.com/news/rumour-square-enix-has-more-timed-playstation-exclusives-in-the-pipeline-announcements-could-be-coming-soon/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych