Forza Horizon bez jednego ze swoich ojców. Gavin Raeburn po 12 latach odszedł z Playground Games

News
460V
Forza Horizon bez jednego ze swoich ojców. Gavin Raeburn po 12 latach odszedł z Playground Games
Wojciech Gruszczyk | 05.01, 14:19

Gavin Raeburn jest uważany za jednego z ojców sukcesu serii Forza Horizon, ale twórca nie zamierza dłużej rozwijać gier w Playground Games. Po 12 latach współzałożyciel studia odszedł od firmy zarządzanej przez Microsoft.

Playground Games w listopadzie wrzuciło na rynek jedną z najlepszych gier 2021 roku – Forza Horizon 5 została przez między innymi naszą redakcję wybrana GOTY ostatnich 12 miesięcy. Jednym z ojców sukcesu całej serii jest Gavin Raeburn, który z Trevorem Williamsem i Ralphem Fultonem w 2009 roku założył brytyjskie studio. Twórcy dotychczas zaoferowali graczom wyłącznie pięć części serii Forza Horizon.

Dzisiaj Microsoft oraz Playground Games potwierdziły, że po 12 latach pełnienia funkcji dyrektora, Gavin Raeburn postanowił odejść ze studia. Trevor Williams, który dotychczas był dyrektorem generalnym, zajmie jego miejsce i będzie szefem całej firmy.

Szef działu Forza i Fable w Microsofcie, Alan Hartman, pożegnał dewelopera następującymi słowami:

„Po 12 latach pracy nad pięcioma nagradzanymi grami Forza Horizon, Gavin Raeburn odchodzi z Playground Games. Jako członek-założyciel Playground Games, dziękujemy Gavowi za jego przywództwo i wkład we franczyzę Forza i życzymy mu wszystkiego najlepszego. Współzałożyciel Trevor Williams przejdzie ze stanowiska dyrektora generalnego na stanowisko szefa studia ze skutkiem natychmiastowym, ponieważ zespół Playground Games skupi się na aktualizacjach do Forza Horizon 5 i rozwoju Fable”.

Gavin Raeburn to prawdziwa legenda brytyjskiej branży gier. Twórca przed założeniem Playground Games był przez ponad 24 lata pracownikiem Codemasters i rozwijał takie marki jak DiRT, GRID oraz F1. Aktualnie nie potwierdzono, kto zwerbował dewelopera, ale możemy podejrzewać, że twórca postanowił zmierzyć się z nowym wyzwaniem.

Źródło: https://www.windowscentral.com/playground-games-co-founder-trevor-williams-set-replace-gavin-raeburn-studio-head

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych