PS5 może zapewnić „system trenowania graczy”. Sony opracowuje nową technologię

Plotka
1050V
PS5 może zapewnić „system trenowania graczy”. Sony opracowuje nową technologię
Wojciech Gruszczyk | 04.01, 21:15

Inżynierowie Sony pracują nad bardzo ciekawą technologią. Najnowszy patent potwierdza rozwój systemu, który może poprawić umiejętności graczy – firma chce zaoferować zainteresowanym serię porad, by użytkownicy PS5 mogli poprawić swojego skilla.

System PS5 od premiery oferuje rozbudowane funkcje, ale Japończycy wciąż chcą ulepszać konsolę i oferować nowe możliwości. Producent pracuje teraz nad ciekawą propozycją – według założeń urządzenie ma pomóc graczom w osiąganiu coraz lepszych wyników na PlayStation 5.

Sony w czerwcu ubiegłego roku złożyło wniosek do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, ale dopiero 30 grudnia został on opublikowany – firma chce opracować „systemy i metody coachingu użytkownika w zakresie rozgrywki”.

Opis przedstawiony przez producenta potwierdza technologię, która ma określić moment, w którym umiejętności gracza „spadły poniżej progu”, by następnie przedstawić mu odpowiednie podpowiedzi.

PS5 nauczy graczy grać

Firma ma nawet wykorzystywać nagrane materiały wideo, by na ekranie dokładnie pokazać, co gracz może zrobić lepiej, by osiągnąć lepsze rezultaty podczas gry. Zdaniem producenta system może zostać wykorzystany „do zmniejszenia frustracji graczy” i być używany w produkcjach z różnych gatunków.

Nie mamy pewności, że Sony zdecyduje się na opracowanie technologii, ale kolejny raz firma pracuje nad systemem, który ma poprawić przyjemność z rozgrywki posiadaczy PS5.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/a-new-playstation-patent-describes-a-system-for-coaching-players/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych