Call of Duty potrzebuje wielkich zmian? Robert Bowling krytycznie ocenia aktualny stan IP

News
867V
Call of Duty potrzebuje wielkich zmian? Robert Bowling krytycznie ocenia aktualny stan IP
Iza Łęcka | 04.01, 10:38

Zespoły Activision od lat systematycznie oferują nowe odsłony Call of Duty. Cykl corocznej premiery trwa już od 2003 i choć twórcy coraz częściej skupiają się na wspieraniu produkcji, pojawiają się nieprzychylne opinie, zgodnie z którymi przyszedł czas na zmiany. Robert Bowling dołączył do osób krytycznie oceniających działania wydawcy.

Activision nie podzieliło się jeszcze oficjalnymi wynikami sprzedaży Call of Duty: Vanguard, co miałoby potwierdzać spekulacje, według których najnowsza strzelanka nie cieszy się oczekiwanym zainteresowaniem. Jest już pewną regułą, że dość szybko po premierze poszczególnych głównych odsłon wydawca chwali się rezultatami, jednakże w przypadku gry opracowanej przez Sledgehammer Games nadal nie poznaliśmy konkretnych danych. Entuzjaści strzelania mogli natomiast zapoznać się z produkcją dzięki kilku promocjom.

Mówi się, że tytuł nie osiąga rekordów, natomiast wśród graczy nie brakuje komentarzy, że seria Call of Duty potrzebuje większych zmian. Do grupy krytycznie nastawionych odbiorców dołączył Robert Bowling – w latach 2006-2012 deweloper zajmował się kreatywną strategią marki w Infinity Ward.

Twórca odniósł się do komentarza ModerWarzone, którego przedstawiciel stwierdził, iż „Call of Duty jest w rozsypce”, śmiało twierdząc, że seria potrzebuje ogromnych zmian.

„Nadszedł czas na pracę od podstaw. Potrzebujemy czegoś więcej niż iteracji, potrzebujemy rewitalizacji. Ponownego skupienia się na rdzeniu rozgrywki, a nie kolejnej zawartości. Kiedyś traktowaliśmy naszych graczy jak społeczność, a nie konsumentów. Wprowadzaliśmy ich do gry, aby uzyskać informacje zwrotne, a nie opinie rynkowe”.

 

Bowling zaznaczył, że najwyższy czas na odbudowę, gdyż zwykłe powtarzanie tych samych czynności nie daje już odpowiednich wyników. Studia odpowiadające za Call of Duty powinny się podjąć wysiłku odświeżenia rdzenia rozgrywki, zamiast dodawać kolejną zawartość.

Zgadzacie się z jego opinią? Aktualnie Robert Bowling jest szefem studia Midnight Society.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/former-call-of-duty-dev-says-series-needs-revitalization/1100-6499257/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych