Matrix 4 wciąż z fatalnym wynikiem. Spider-Man: No Way Home jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii

Filmy/seriale
2641V
Matrix 4 wciąż z fatalnym wynikiem. Spider-Man: No Way Home jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii
Iza Łęcka | 03.01.2022, 10:43

„Matrix Zmartwychwstania” nie może się podnieść po nędznym starcie w kinach, tymczasem „Spider-Man: Bez drogi do domu” zalicza kolejny mocny tydzień. Widowisko Sony cieszy się kapitalną popularnością wśród widzów. Sprawdźcie najnowsze dane z box office.

O bardzo dobrych wynikach „Spider-Man: No Way Home” informowaliśmy w zeszłym tygodniu, jednak produkcja nie zwalnia i nadal notuje rekordowe przychody. W Stanach Zjednoczonych nowa odsłona przygód Petera Parkera zdobyła 609,8 mln dolarów i tym samym jest dziesiątym najbardziej dochodowym filmem w regionie. Szacuje się, że opowieść w reżyserii Jona Wattsa ma szansę zostać czwartym filmem wszech czasów w USA.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na całym świecie „Spider-Man: No Way Home” uzyskał już 1,368 mld dolarów i jest 12. najbardziej dochodowym filmem w historii. Od premiery wygenerował już 759 mln dolarów na rynkach poza Stanami Zjednoczonymi, ciesząc się naprawdę dużą popularnością w Wielkiej Brytanii.

O tak pozytywnych rezultatach nie mogą marzyć twórcy „Matrix Zmartwychwstania” – historia dorzuciła w ostatnim tygodniu kolejne 3,8 mln dolarów w USA i 13,7 mln dolarów w pozostałych regionach. Jak dotąd widowisko z Keanu Reevesem w roli głównej zdobyło zaledwie 106 mln dolarów – z tego zaledwie 30,9 mln dolarów w USA, co nadal stanowi o 10 mln mniej niż wstępne oczekiwania Warner Bros. dotyczące premierowego tygodnia (40 mln dolarów). Sporą niedogodnością jest podobno debiut na platformie HBO Max, przez którą amerykańscy widzowie sprawdzili historię w domu, dodatkowo film od razu trafił na pirackie strony, gdzie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dla porównania tak prezentują się rezultaty innych filmów, które debiutowały w ostatnim czasie:

  • „Sing 2” (144 mln dolarów),
  • „King’s Man: Pierwsza misja” (47 mln dolarów),
  • „Encanto” (206 mln dolarów),
  • „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” (184 mln dolarów).
Źródło: https://filmozercy.com/wpis/box-office-spider-man-bez-drogi-do-domu-bije-kolejne-rekordy-hbo-max-dobija-matriksa

Komentarze (69)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper