Spider-Man: No Way Home rozbił bank - film osiągnął znakomity wynik! Matrix Zmartwychwstania zawodzi

Filmy/seriale
3783V
Spider-Man: No Way Home rozbił bank - film osiągnął znakomity wynik! Matrix Zmartwychwstania zawodzi
Iza Łęcka | 27.12.2021, 09:08

Twórcy „Spider-Man: No Way Home” z dumą potwierdzili przekroczenie znaczącego kamienia milowego. Widowisko z Tomem Hollandem w roli głównej cieszy się ogromną popularnością, z tak pozytywnym odbiorem nie spotkał się jednak „Matrix Zmartwychwstania”. Sprawdźcie szczegóły.

„Spider-Man: No Way Home” jest produkcją, na którą czekało wielu widzów, co potwierdzały intensywne reakcje, z jakimi spotkał się każdy materiał promujący film oraz wszelkie przecieki dotyczące postaci, które zawitały w przygodzie Petera Parkera. Po bardzo dobrym weekendzie otwarcia hit Sony oraz Marvela się nie zatrzymuje i jest pierwszym obrazem w erze pandemii, który przekroczył 1 mld dolarów w box office.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rezultat, a właściwie szybkie tempo, w jakim został osiągnięty, stanowi spore zaskoczenie – „Spider-Man: No Way Home” uzyskał powyższą kwotę w zaledwie 12 dni od premiery. Tylko „Avengers: Endgame” (5 dni) oraz „Avengers: Infinity War” (11 dni) były szybsze, a najnowsza historia dobiła do tak wysokiego pułapu w tym samym czasie co „Star Wars: The Force Awakens”.

„Dziękujemy fanom za wsparcie #SpiderManNoWayHome , które przekroczyło 1 MILIARD DOLARÓW w box office po zaledwie 12 dniach!”

Widowisko zarobiło w Stanach Zjednoczonych 467,3 mln dolarów, natomiast kolejne 587,1 mln dolarów dorzucili widzowie z pozostałych krajów – nie licząc Chin.

Tak pozytywnymi wiadomościami nie mogą podzielić się autorzy „Matrix Zmartwychwstania” oraz „King's Man: Pierwsza misja” – pomimo premier w zeszłym tygodniu, produkcje nie cieszyły się zbyt dużą popularnością wśród amerykańskich odbiorców. Powracające widowisko z Keanu Reevesem miało problemy z uzyskaniem 22,5 mln dolarów, natomiast drugi film zanotował zaledwie 10 mln dolarów w świąteczny weekend.

Nie ulega wątpliwości, że raczej ostrożne opinie dotyczące „Matrix Zmartwychwstania” nie wpłynęły zbyt dobrze na obecność widzów na salach kinowych. Dodatkowymi wyzwaniami dla uzyskania odpowiednich wyników Matrixa w kasach biletowych są jednoczesny debiut w HBO Max i potencjalne piractwo.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/spider-man-no-way-home-box-office-pandemic-record-1235067456/ https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/spider-man-box-office-matrix-sing-1235067467/

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper