God of War Ragnarok bez tajemnic. PlayStation podsumowuje informacje o grze

News
1829V
God of War Ragnarok bez tajemnic. PlayStation podsumowuje informacje o grze
Wojciech Gruszczyk | 29.12.2021, 17:22

Niemiecki oddział PlayStation postanowił zakończyć 2021 rok bardzo ciekawym podsumowaniem, które powinno zainteresować fanów wyczekujących na najnowszą przygodę Kratosa. Pracownicy Sony zbierają informacje o God of War Ragnarok i przygotowują graczy na nadciągające atrakcje.

W ostatnich dniach pojawiły się ekscytujące informacje dotyczące potencjalnej daty premiery God of War Ragnarok. Sony wciąż nie potwierdziło szczegółów, więc tak naprawdę trudno powiedzieć, kiedy oczekiwana przygoda trafi na rynek.

Niemiecki oddział PlayStation podkreśla, że nowa opowieść Kratosa i Atreusa zmierza na PS5 i PS4, a gracze tym razem odwiedzą „wszystkie dziewięć światów”. W poprzedniej odsłonie otrzymaliśmy dostęp do sześciu lokacji – gracze w końcu pobiegają po Vanaheim, Svartalfheim oraz Asgardzie.

„Oprócz trzech dodatkowych światów odkryjesz wiele nowych obszarów w znanych już lokacjach. Potwierdzona jest zmiana; przykładowo niesławny Fimbulwinter kontroluje teraz Midgard”.

Deweloperzy potwierdzili także bardziej „zróżnicowaną walkę”, ponieważ gracze otrzymają większą swobodę podejmowania działań podczas pojedynków. W grze pojawią się także nowi rywale, a Kratos będzie zmuszony do opracowania wcześniej niedostępnych taktyk:

„Potrzebna będzie też dobra i przede wszystkim elastyczna taktyka, gdyż przeciwnicy są bardziej zróżnicowani niż w poprzedniej grze. Według Santa Monica Studio, niezależnie od tego, czy jest to zwykły przeciwnik czy boss, każda walka w Ragnarök powinna pozostać niezapomnianym wydarzeniem”.

W God of War Ragnarok natrafimy na dwóch głównych antagonistów: Freyę oraz Thora. Warto jednak podkreślić, że nad pozycją czuwa nowy twórca – Cory Barlog dowodził studiem przy God of War z 2018 roku, ale przekazał pałeczkę Ericowi Williamsowi. Deweloperzy mogą w ten sposób kontynuować tradycję – każda kolejna część serii jest rozwijana przez innego reżysera, by nadać grze odpowiedniej świeżości.

Na pewno trzeba podkreślić, że Eric Williams rozwija serię God of War od 2004 roku i był między innymi specjalistą do spraw walki.

PlayStation podsumowuje tekst ważnym szczegółem: „Ragnarök to koniec nordyckiej sagi”. Gracze nie mogą oczekiwać trzeciej przygody Kratosa w tym świecie, ponieważ zespół nie chciał przeciągać wydarzeń i opracowywać trylogii przez kolejne pięć lat.

„Zamiast tego Santa Monica Studio skupia się na emocjonującej i epickiej opowieści o upadku nordyckich bogów. W centrum fabuły ponownie znajduje się złożona relacja między Kratosem a jego synem Atreusem”.

Źródło: https://blog.de.playstation.com/2021/12/29/god-of-war-ragnaroek-diese-5-dinge-wissen-wir-bereits/?emcid=or-ph-175774

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych