Wiedźmin pozostaje na fotelu lidera wśród widzów Netflixa. Bardzo dobry wynik Nie patrz w górę

Filmy i seriale
1279V
Wiedźmin pozostaje na fotelu lidera wśród widzów Netflixa. Bardzo dobry wynik Nie patrz w górę
Iza Łęcka | 29.12.2021, 08:15

Netflix może pochwalić się całkiem intensywnym miesiącem. W grudniowej ofercie platformy znalazło się wiele mocnych i głośnych propozycji. Kolejny tydzień z rzędu 2 sezon „Wiedźmina” cieszy się sporą popularnością.

Kolejny sezon przygód Geralta ponownie rozbudził widownię Netflixa – nie mówimy jednak wyłącznie o pozytywnym odbiorze nowych epizodów. Twórcy już odnieśli się do kilku problematycznych kwestii. Lauren S. Hissrich wytłumaczyła założenia scenariusza, natomiast Tomasz Bagiński w ostatnim wywiadzie opowiedział o procesie tworzenia serialu i wskazał, co wydaje się istotne dla młodszej publiki. Pomimo wielu kontrowersji odbiorcy jednak nie rezygnują i często wybierają serial na platformie streamingowej.

Najnowszy sezon „Wiedźmina” przyciąga spore grono widzów. W ostatnim tygodniu zakończonym 26 grudnia, seria, w której główną rolę zagrał Henry Cavill, uplasowała się na 1 miejscu w zestawieniu TOP10, uzyskując wynik na poziomie 168,5 mln zobaczonych godzin. Wskazany rezultat jest o ponad 50% lepszy od propozycji znajdującej się na 2 miejscu (2 sezon „Emily w Paryżu”).

Warto jednak zauważyć, że premiera najnowszych perypetii łowcy potworów podczas pierwszych dwóch dni od udostępnienia nie przebiła wyniku innego głośnego, grudniowego debiutu, czyli finałowego sezonu „Domu z papieru” - ostatni napad Profesora został odtworzony przez 189,92 mln godzin, natomiast we wskazanym czasie zobaczono ponad 142 mln godzin serii prowadzonej przez Lauren S. Hissrich.

W rankingu najlepszych filmów ostatniego tygodnia na Netflixie na szczycie znalazł się „Nie patrz w górę” (sprawdźcie naszą recenzję). Komedia w reżyserii Adama McKaya, w której zobaczyliśmy między innymi Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence, osiągnęła poziom ponad 111 mln odtworzonych godzin, znacząco przebijając pozycję na 2 lokacie („Niewybaczalne” - 26,6 mln godzin).

Wiedźmin i Nie Patrz w Górę - najchętniej oglądane - Netflix - 1

Wiedźmin i Nie Patrz w Górę - najchętniej oglądane - Netflix - 2

Źródło: https://deadline.com/2021/12/dont-look-up-netflix-top-10-the-witcher-emily-in-paris-1234902329/ https://filmozercy.com/wpis/wiedzmin-nie-przyciagnal-widzow-w-swieta-co-ogladalismy-na-netflix-w-ostatnim-tygodniu

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych