Virtua Fighter 6 może powstać? SEGA i Sony są zadowolone z wyników Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown

News
516V
Virtua Fighter 6 może powstać? SEGA i Sony są zadowolone z wyników Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown
Iza Łęcka | 29.12.2021, 12:34

Nie doczekaliśmy się jeszcze zapowiedzi Virtua Fighter 6, jednakże sukces Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown może skłonić deweloperów do opracowania wyczekiwanej bijatyki. Moriji Aoki podzielił się interesującymi informacjami.

SEGA w 2021 roku zrobiła niemałą niespodziankę, wyciągając z kieszeni Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown. Gra zasiliła abonament PS Plus i okazuje się, że jej forma dystrybucji przyniosła oczekiwane rezultaty. Podczas ostatniej rozmowy z dziennikarzem Dengeki Online Moriji Aoki przekazał, że pozycja trafiła na rynek nie z powodów finansowych – SEGA chciała sprawdzić zainteresowanie IP.

Producent potwierdził, że Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown nie tylko przekroczyło oczekiwania Sony (w kwestii pobrań z PlayStation Plus), ale zainteresowanie produkcją było bardzo wysokie. Dzięki temu SEGA przygląda się serii i prawdopodobnie rozważa opracowanie nowej gry.

„Wskaźnik zainteresowania grą w Japonii jest wysoki. Czuję, że tytuł, który narodził się w Japonii, jest ogromny. Wiele osób gra w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych, [czyli regionach] które mają dużą populację. Liczba pobrań była większa niż się spodziewano. SIE ma "zespół prognozujący", który przewiduje liczbę pobrań i była ona dość bliska docelowej liczbie, którą przewidziano z wyprzedzeniem.

Jednym z celów tej inicjatywy było zmierzenie potencjału tytułu, ale jak wspomniałem wcześniej, wyniki pokazują, że było nim zainteresowanych więcej osób niż się spodziewano, stąd ten wynik. Musimy się zastanowić, co zrobić w przyszłości. [...] Poważnie myślę o produkcji kolejnego projektu, gruntownie go sprawdzając i analizując, a także rozwija wizję [jak] zrobić taki tytuł, o ile miałby on w ogóle powstać”.

Aoki nie zdradził nawet najdrobniejszych szczegółów dotyczących potencjalnej pozycji, jednakże jego słowa mogą ucieszyć wielu sympatyków serii. Jeszcze nie możemy świętować nadejścia Virtua Fighter 6, choć nie ulega wątpliwości, że na rynku bijatyk wciąż znajduje się miejsce dla IP Segi.

Źródło: https://wccftech.com/virtua-fighter-5-ultimate-showdown-successful-future-games-considered/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych