Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown

7,4
13 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.06.2021
Europa:
01.06.2021
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.06.2021
Europa:
01.06.2021

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown - opis gry

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez firmę Sega (Sega AM2 we współpracy z Ryu Ga Gotoku Studio). Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Ultimate Showdown to trzecia edycja VF5. Gra została przygotowana z myślą o rywalizacji esportowej.

Fabuła - Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown

Dalsza część tekstu pod wideo

Historia w „piątce” rozpoczyna się w momencie, gdy tajemnicza organizacja J6 wysłała już zaproszenia do dziewiętnastu najlepszych wojowników na świecie, aby wzięli udział w Piątym Światowym Turnieju Mistrzów Sztuk Walki. Przygotowując się do turnieju, zawodnicy muszą wyciągnąć odpowiednie wnioski ze swoich błędów oraz udoskonalić umysł, ciało i duszę, gdyż rywale, na jakich natkną się podczas turnieju, to elita fighterów. Nie zdają sobie jednak sprawy, że fundator turnieju, organizacja J6, zaprosiła ich do turnieju w celu ukończenia tajnego projektu Dural, z pomocą którego jej członkowie pragną dokonać podboju świata.

Rozgrywka - Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown

Ultimate Showdown bazuje na wersji Final Showdown wydanej pierwotnie na PS3 i Xbox 360. Produkcja firmy Sega oferuje prawdopodobnie najbardziej złożony system walki spośród dostępnych na rynku bijatyk. Japończycy wprowadzili niewidziany nigdy wcześniej system ciosów, pozwalających na atakowanie przeciwników z boku. Każdy w dostępnych wojowników walczy zupełnie innym stylem i, mimo że na pierwszy rzut oka wachlarz ciosów jest bardzo skromny, w rzeczywistości można je łączyć w bardzo skomplikowane combosy. W porównaniu do pudełkowego wydania VF 5, twórcy dodali nowe elementy, jak również zastosowali cięcia. Deweloper postanowił oddać graczom doświadczenie rodem z automatu, dlatego usunięto Story Mode, Survival, walki drużynowe oraz mini-gierki. Dostępne tryby to zatem Arcade, wyzwania do wykonania, możliwość gry przez sieć oraz Trening.

Nowości - Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown

Wersja Ultimate Showdown została przygotowana z myślą o esporcie. Gra oferuje możliwość oglądania pojedynków innych graczy na żywo, organizowanie turniejów, prywatne i publiczne lobby dla maksymalnie szesnastu osób, zmodyfikowany graficzny interfejs, nową muzykę, opening oraz poprawioną grafikę. Co warto dodać, przy rekonstruowaniu gry korzystano z silnika Dragon Engine używanego przez RGG Studio do produkcji m.in. kolejnych odsłon serii Yakuza. 

Wideo - Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper