Haker World of Tanks może trafić do więzienia na 5 lat. Wargaming miało stracić około 9 mln dolarów

News
574V
Haker World of Tanks może trafić do więzienia na 5 lat. Wargaming miało stracić około 9 mln dolarów
Wojciech Gruszczyk | 28.12.2021, 20:38

Andrey Kirsanov jest pierwszym twórcą cheatów do gry, który doczekał się w Rosji karnego procesu. Oskarżony miał doprowadzić do wielkich problemów Wargaming i twórcy World of Tanks podobno przez jego działania stracili około 9 mln dolarów.

Wiosną 2021 roku Andrey Kirsanov został oskarżony o stworzenie cheatów do World of Tanks i World of Warships – haker miał opracować kilka programów oraz skryptów, które sprzedał w ogromnej liczbie. Tysiące klientów skorzystało z jego produktów, co miało znacząco wpłynąć na wyniki Wargamingu.

Oskarżony na początku procesu przyznał się do winy, jednak następnie zaprzeczył, twierdząc, że nie popełnił żadnych wykroczeń. Teraz sąd zapoznał się z pełnym materiałem dowodowym i wsłuchał się w zeznania świadków oraz ofiar.

Działania Rosjanina sprawiły, że Wargaming miało stracić 670 milionów rubli (około 9 milionów dolarów), ponieważ sfrustrowani gracze po spotkaniu z cheaterami zdecydowali się porzucić grę.

Andrey Kirsanov miał opracować programy, które pomagały automatycznie namierzać cele, a nawet utrzymywać 100% celność. Klienci mogli szybko gromadzić walutę i doświadczenie, by kupować kolejne czołgi i siać postrach na serwerach.

Jeśli Kirsanov zostanie uznany za winnego, może zostać zmuszony do spłacenia wszelkich odszkodowań, a także grozi mu do pięciu lat więzienia.

Źródło: https://www.rt.com/pop-culture/544532-russia-wot-cheater-arrested/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych